Zamknij

Dariusz Szpakowski w euforii po srebrnym medalu Polek. Tak komentował sukces

28.07.2021 13:16

Dariusz Szpakowski miał okazję skomentować srebrny medal czwórki podwójnej kobiet na IO w Tokio 2020. Legendarny dziennikarz oszalał ze szczęścia w czasie sukcesu biało-czerwonych.

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Polski w czwórce podwójnej w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann wywalczyła pierwszy medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polska drużyna zdobyła srebro, ustępując jedynie Chinom. Polki wyszarpały wicemistrzowski tytuł, pokonując Australijki o 0,52 sekundy.

Na antenie Telewizji Polski zawody komentował Dariusz Szpakowski. Dziennikarz w duecie z Markiem Kolbowiczem przeżywał start Polek, a po minięciu linii mety oszalał z radości.

Polskie wioślarki odebrały srebrne medale olimpijskie. Co za radość!

- Dziewczyny idźcie po swoje! Płyńcie po swoje! Sięgnijcie po ten medal Ładniejszy w kolorze niż w Rio! Wreszcie srebro! Otwarcie medalowe w Tokio! Kochamy was - wykrzykiwał Szpakowski, dla którego jest to powrót za mikrofon po Euro 2020.

Szpakowski w euforii po srebrnym medalu Polek. Tak komentował sukces biało-czerwonych w Tokio 2020

Pod postem na Twitterze kibice nie szczędzili ciepłych słów w kierunku komentatora. "Dariusz Szpakowski - top", "I to są właśnie sporty do komentowania dla Dariusza Szpakowskiego" - czytamy w komentarzach.

Po fali krytyki, jaka spadła na Szpakowskiego w czasie Euro 2020, legendarny dziennikarz pokazał, że nadal potrafi porwać kibiców przed telewizorami i wprowadzić ich w fantastyczną atmosferę.

loader

RadioZET.pl