Zamknij

Reżyser ceremonii otwarcia IO w Tokio zwolniony. Za komentarze z 1998 roku

22.07.2021 11:20
Reżyser ceremonii otwarcia IO w Tokio zwolniony. Za komentarze z 1998 roku
fot. Grigory Sysoev/SPUTNIK Russia/East News

Reżyser ceremonii otwarcia igrzysk w Tokio, Kentaro Kobayashi, został zwolniony z pracy za rzekome antysemickie komentarze, które wygłosił podczas jednej z komedii. Organizator IO miał dopuścić się tego.. w 1998 roku.

Ceremonia otwarcia igrzysk w Tokio odbędzie się już w piątek, ale póki co w sztabie jej organizatorów brakuje reżysera i kompozytora. Obaj zostali zwolnieni. Reżyser – Kentaro Kobayashi stracił pracę mniej niż tydzień przed rozpoczęciem igrzysk.

Reżyser ceremonii otwarcia został zwolniony z powodu antysemickich komentarzy, które rzekomo wygłosił w trakcie komedii odgrywanej w 1998 roku. Prezydent igrzysk w Tokio, Seiko Hashimoto, poinformował o tym w trakcie konferencji prasowej. Wcześniej organizator IO zdradził też, że kompozytor ceremonii otwarcia - Keigo Oyamada - został zmuszony do rezygnacji z pracy, bo przyznał się, że w dzieciństwie prześladował niepełnosprawne dzieci.

Ceremonia otwarcia igrzysk w Tokio. Zwolniono reżysera, dyrektora kreatywnego i kompozytora

To nie wszystkie osoby, które zostały zwolnione lub zrezygnowały z pracy przy ceremonii otwarcia. Dyrektor kreatywny uroczystości – Hiroshi Sasaki – odszedł z komitetu przygotowującego po tym, jak powiedział, że jedna z modelek plus-size – Naomi Watanabe, ubrała się „jak świnia”.

Ceremonia otwarcia w Tokio będzie dużo mniej huczna niż imprezy przed poprzednimi igrzyskami. Na stadionie, który może pomieścić 68 tys. osób, będzie 1000 widzów. Wielu sponsorów wycofało się już z reklamowania podczas ceremonii. Ograniczona będzie też liczba sportowców, których zobaczymy podczas otwarcia IO.

RadioZET.pl/BBC