Zamknij

Ceremonia otwarcia IO w Tokio 2020: Co o niej wiadomo? [SZCZEGÓŁY]

22.07.2021 22:01
Ceremonia otwarcia IO w Tokio 2020
fot. Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

Ceremonia otwarcia IO w Tokio 2020 - co o niej wiadomo? Kiedy i o której godzinie odbędzie się ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio? Co będzie można zobaczyć podczas 3-godzinnej ceremonii otwarcia IO Tokio 2020? Sprawdź SZCZEGÓŁY ceremonii otwarcia IO w Tokio 2020.

  • Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio odbędzie się w piątek 23 lipca o godz. 13 czasu polskiego
  • Wydarzenia ma potrwać 3 godziny
  • Co wiadomo o ceremonii otwarcia IO Tokio 2020 (2021)? Sprawdź szczegóły wydarzenia

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich Tokio 2020 odbędzie się 23 lipca o godz. 13 czasu polskiego i będzie miała mniej uroczysty charakter od wielu poprzednich widowisk. Wszystko przez nieobecność kibiców na Stadionie Narodowym w japońskiej stolicy - to z kolei efekt rosnącej liczby zakażeń koronawirusem i obaw przed rozprzestrzenianiem się infekcji. Jednocześnie organizatorzy muszą zmierzyć się ze skandalem obyczajowym, jaki wybuchł na kilka dni przed planowaną inauguracją najważniejszej sportowej imprezy czterolecia [w tym przypadku pięciolecia, bo IO w Tokio zostały przełożone o 12 miesięcy z powodu pandemii COVID-19 - red.]. Główny kompozytor, odpowiedzialny za oprawę muzyczną, Keigo Oyamada, znany bardziej jako Cornelius, w przeszłości dopuszczał się przemocy fizycznej i psychicznej nad niepełnosprawnymi kolegami z klasy i złożył rezygnację ze stanowiska. Pracę stracił też główny reżyser Kentaro Kobayashi - w tym przypadku chodziło o antysemickie wypowiedzi z 1998 roku.

Co wiadomo o ceremonii otwarcia IO w Tokio 2020 (2021)? Co czeka na widzów? Ile potrwa widowisko i jakie będzie jego główne przesłanie? Szczegóły poniżej.

Ceremonia otwarcia IO Tokio 2020 - co wiadomo?

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskie Tokio 2020 to 3-godzinne show, którego głównym przesłaniem będzie hasło "Zjednoczeni emocjami".

"Ludzie na całym świecie spędzili ostatni rok w zagrożeniu spowodowanym chorobą COVID-19, a igrzyska w Tokio odbędą się w środku tej bezprecedensowej pandemii. Jesteśmy w różnym wieku, pochodzimy z różnych środowisk, a teraz na dodatek jesteśmy rozdzieleni i zdystansowani. Chcemy, aby wszyscy doświadczyli tego samego podekscytowania, radości, czasem rozczarowania, poprzez występy sportowców" - czytamy na oficjalnej stronie imprezy.

Zobacz także

"Podczas ceremonii otwarcia będziemy dążyć do ugruntowania roli sportu i wartości olimpijskich, wyrażenia naszej wdzięczności oraz podziwu za wysiłki, jakie wszyscy podjęliśmy w ciągu ostatniego roku, a także przekazania nadziei na przyszłość" - dodano.

Ceremonia otwarcia IO w Tokio 2020 - czy będzie parada sportowców?

Niewiele wiadomo o szczegółach show. Na ten moment nie wiemy nawet, czy odbędzie się tradycyjna parada sportowców, czy na Stadionie Narodowym w Tokio z flagami przemaszerują tylko chorążowie reprezentacji - w naszym przypadku Maja Włoszczowska i Paweł Korzeniowski. To jedna z najbardziej emocjonalnych tradycji ruchu olimpijskiego, ale z uwagi na pandemię COVID-19 organizatorzy mogą ograniczać liczbę uczestników widowiska.

RadioZET.pl/olympics.com