Brazylia mistrzem olimpijskim w piłce nożnej. W finale pokonała Hiszpanię

07.08.2021 16:19

Brazylia zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich 2020 w piłce nożnej. W wielkim finale Canarinhos pokonali Hiszpanię po dogrywce 2:1.

Brazylia

Brazylia przystępowała do turnieju w roli obrońcy tytułu i jednego z faworytów. Dani Alves i spółka nie zawiedli oczekiwań kibiców i drugi raz z rzędu sięgnęli po złoto.

Tokio 2020: Brazylia ze złotym medalem igrzysk olimpijskich

W finałowym meczu z Hiszpanią gracze z Ameryki Południowej objęli prowadzenie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy po strzale Matheusa Cunhi. Kilka minut wcześniej rzut karny zmarnował Richarlison.

Hiszpania wyrównała w 61. minucie, gdy po podaniu Carlosa Solera bramkę zdobył Mikel Oyarzabal.

Wynik remisowy utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry i sędzia musiał zarządzić dogrywkę. W niej gola na wagę zwycięstwa strzelił wprowadzony z ławki rezerwowych Malcom.

Tym samym Brazylia sięgnęła po swój drugi w historii złoty medal igrzysk olimpijskich. Dzień wcześniej w spotkaniu o brąz Meksyk pokonał Japonię.