Bencic mistrzynią olimpijską w tenisie. Vondrousova ze srebrem, Switolina z brązem

31.07.2021 18:14
Belinda Bencic

Belinda Bencic pokonała Marketę Voundrousovą 7:5, 2:6, 6:3 w finale olimpijskiego turnieju tenisistek w singlu na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020 i tym samym sięgnęła po złoty medal. Brąz w meczu z Jeleną Rybakiną zdobyła Jelina Switolina.

Belinda Bencic została nieoczekiwanie złotą medalistką igrzysk olimpijskich w Tokio 2020 w grze pojedynczej. W finale pokonała Czeszkę, triumfatorkę French Open 2019, Marketę Vondrousovą 7:5, 2:6, 6:3. Po brąz sięgnęła Ukrainka Jelina Switolina.

Finałowy mecz trwał 2,5 godziny. To największy w karierze sukces Szwajcarki Bencic, która zajmuje 12. miejsce w światowym rankingu. W niedzielę 24-letnia zawodniczka może zdobyć jeszcze drugi złoty medal - wystąpi bowiem w finale debla z Viktoriją Golubic. Srebro ma już pewne.

Z ostatnich czterech igrzysk olimpijskich, przynajmniej jeden medal w tenisie przypadał Szwajcarii, zdobywali je m.in. utytułowana Martina Hingis i 40-letni Roger Federer, którego zabrakło w Tokio z powodu kontuzji kolana.

W meczu o brązowy medal Switolina pokonała Jelenę Rybakinę z Kazachstanu 1:6, 7:6 (7-5), 6:4. Ukrainka tuż przed igrzyskami wyszła za mąż za francuskiego tenisistę Gaela Monfilsa.

Polki odpadły z gry dosyć wcześnie. Magda Linette zakończyła udział na pierwszej rundzie, a Iga Świątek na drugiej.