Argentyna pokonała Włochów w ćwierćfinale IO. Znamy potencjalnych rywali Polaków

03.08.2021 12:33
Włochy - Argentyna

Argentyna pokonała Włochów 3:2 w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Tokio (21:15, 25:23, 25:22, 14:25, 15:12). To oznacza, że w przypadku wygranej Polaków z Francją w półfinale rywalem biało-czerwonych będzie zespół z Ameryki Południowej.

Początek meczu był niezwykle wyrównany. Mimo że Argentyńczycy na początku odskoczyli na dwa punkty, Włosi szybko doprowadzili do remisu. W środkowej części seta Italia wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Dodatkowo zablokowany został Facundo Conte, przez co Włosi prowadzili 18:15. Italia utrzymywała trzypunktowe prowadzenie, które powiększyło się do czterech "oczek" po nieudanym ataku zespołu z Ameryki Południowej, Włosi prowadzili 22:18. Italia grała spokojnie, unikając prostych błędów, ostatecznie triumfując w pierwszej partii 25:21.

W drugim secie Włosi kontynuowali swoją grę, od razu wychodząc na prowadzenie 4:1. W kolejnych akcjach podopieczni Gianlorenzo Blenginiego. Po wyniku 8:5, Italia zgubiła swój rytm i popełniając błędy, pozwoliła Argentyńczykom doprowadzić do wyrównania 11:11. Po kilku akcjach punkt za punkt Włosi odskoczyli na dwa punkty po udanym bloku Michieletto. Argentyna doprowadziła do remisu 19:19 po autowym ataku ze środka rywali i po chwili wyszła na prowadzenie 20:19. W tym momencie doszło do groźnej sytuacji pod siatką, gdzie w walce Juantoreny z Palaciosem, ten drugi mocno ucierpiał, ale na szczęście był w stanie kontynuować grę. W końcówce partii Argentyńczycy zachowali więcej koncentracji i wygrywając 25:23, doprowadzili do remisu.

Tokio 2020: Argentyna w półfinale igrzysk olimpijskich. Polacy poznali potencjalnych rywali

W trzecią część spotkania lepiej weszli Argentyńczycy, którzy po dobrych atakach i błędzie Zaytseva, wyszli na prowadzenie 4:1. W kolejnych akcjach Włosi nie potrafili wygrać kilku akcji z rzędu, a po bloku Conte na Zaytsevie, Argentyna prowadził 10:6. W środku partii Włosi wzięli się za odrabianie strat i złapali kontakt z Argentyną 14:15. Po chwili dzięki świetnej postawie Juantoreny Italia doprowadziła do remisu. Pod koniec tego seta lepiej spisywała się Argentyna, która odskoczyła na trzy punkty i zwyciężyła 25:22.

Czwarty set nie miał większej historii. Włosi zaczęli od prowadzenia 3:0 i w następnych akcjach powiększali przewagę na 11:5. Argentyna kompletnie nie istniała w ataku, a Włosi bardzo szybko doprowadzili do tie-breaka, demolując rywali 25:14.

Tie-break zaczął się od dwupunktowego prowadzenia Argentyńczyków, ale Włosi szybko doprowadzili do remisu. Przed zmianą stron, Italia odskoczyła na 7:5 po udanym bloku na Palaciosie i trzymała minimalne prowadzenie. W decydującym momencie po znakomitych zagrywkach Limy Argentyńczycy wyszli na prowadzenie 12:10, którego nie oddali do końca, eliminując Włochów w ćwierćfinale IO w Tokio, triumfując 15:12.

Argentyna, pokonując Włochy, awansowała do półfinału igrzysk olimpijskich i zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Polska - Francja. Relacja z meczu biało-czerwonych na sport.radiozet.pl.

Włochy - Argentyna 3:2 (25:21, 23:25, 22:25, 25:14, 15:12)