Zamknij

Prezydent chce przyjąć wioślarki w Pałacu. "Cieszę się z każdego sukcesu"

30.07.2021 20:46
Duda chce przyjąć wioślarki w Pałacu Prezydenckim. "Cieszę się z sukcesu"
fot. Iwanczuk/Sport/REPORTER

Mam nadzieję, że będę mógł pogratulować naszym medalistkom osobiście i że przyjmą one zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda przyznał w piątek w Polsat News, że stara się być w miarę na bieżąco z oglądaniem Igrzysk Olimpijskich - w miarę swoich obowiązków - i cały czas trzyma kciuki za wyniki Polaków. - Byłem przez moment z nimi w Tokio, patrzyłem na rozpoczęcie, obserwowałem jak maszerowali. Cieszę się z każdego sukcesu, smutno mi jest, kiedy coś się nie udaje - podkreślał prezydent. 

Duda został zapytany o komentarze, że późno pogratulował naszym ­wioślarkom - jedynym dotychczasowym medalistkom - z powodu orientacji seksualnej jednej z nich.

- To są sprawy zupełnie bez znaczenia. Jestem wdzięczny wszystkim naszym reprezentantom za to, że ciężko pracują po to, żeby osiągnąć sukces. W momencie, kiedy ten sukces staje się faktem to jest wspaniała sprawa i ogromnie się cieszę. Mam nadzieję, że będę mógł pogratulować naszym zawodniczkom osobiście i przyjmą one zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego - powiedział Duda.

Prezydent Duda. "Niektórzy igrzyska wykorzystują do walki politycznej"

- Raz się gratuluje szybciej, raz się gratuluje wolniej, szkoda, że ktoś robił z tego awanturę. Niektórzy próbują nawet igrzyska wykorzystać do walki politycznej - podkreślił.

Pytany o komentarz do swojego tweeta sprzed 8 lat, że niewielka wówczas liczba medali jest odzwierciedleniem stanu polskiego państwa prezydent przyznał, że teraz mniejsza liczba medali może być odzwierciedleniem stanu po pandemii Covid-19. Przypomniał, że olimpiada w Tokio odbywa się z rocznym opóźnieniem, a "są sporty, w których rok ma kolosalne znaczenie".  - Trzymam kciuki za wszystkich naszych zawodników. Liczę na to, że będą następne medale - dodał PAD.

Prezydent pogratulował wioślarkom. "Z wielką radością przyjąłem ich medal"

W środę na XXXII letnich Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 srebrny medal w wioślarskiej czwórce podwójnej zdobyły Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. Po wyścigu, gdy zawodniczki dedykowały zwycięstwo swoim partnerom, Zillmann pozdrowiła swoją partnerkę.

Prezydent w czwartek napisał na Twitterze: "Trzymam kciuki za sukcesy WSZYSTKICH naszych Olimpijczyków i jestem duchem z Nimi zawsze, czy zdobywają medal, czy nie. Szanuję KAŻDEGO, kto ciężko trenuje, by godnie reprezentować Polskę. Z wielką radością przyjąłem srebrny medal naszych Wioślarek. Gratuluję i dziękuję! Brawo!" 

RadioZET.pl/Piotr Śmiłowicz