Zamknij
Andrzej Duda
  • mid-21929304
  • mid-21929307
  • mid-21929305
  • 6 Zobacz
fot. PAP

Andrzej Duda przyznał w środę po południu odznaczenia państwowe polskim paraolimpijczykom, którzy wzięli udział w zakończonych niedawno igrzyskach w Tokio. Ordery wręczono za wybitne osiągnięcia sportowe oraz zasługi w działalności na rzecz krzewienia i propagowania idei olimpijskiej.

Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe polskim sportowcom, którzy z sukcesem wystąpili w niedawnych igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. - Jesteście wielcy - zwrócił się do zawodników.

Odznaczenia przyznano za wybitne osiągnięcia sportowe oraz zasługi w działalności na rzecz krzewienia i propagowania idei olimpijskiej.

Andrzej Duda odznaczył polskich paraolimpijczyków. "Jesteście wielcy"

- Ogromnie państwu dziękuję w imieniu całego społeczeństwa za to, jak piękne nas reprezentowaliście. Dziękuję za rozsławianie polskiego sportu, za radość, którą nam przynosicie i za to, co dajecie innym za sprawą swojej postawy. Jesteście wielcy - powiedział prezydent podczas środowej uroczystości w Warszawie.

W zakończonych 5 września zmaganiach paraolimpijskich Polacy stanęli na podium 25 razy (7-6-12), ale jeden krążek prawdopodobnie zostanie odebrany. O stosowanie dopingu podejrzewani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji na 4000 m.

RadioZET.pl/PAP