Zamknij

Adam Kszczot zrezygnował ze startu na igrzyskach olimpijskich w Tokio

28.06.2021 09:24
Adam Kszczot
fot. PAP/EPA

Adam Kszczot nie wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Trzykrotny mistrz Europy w biegu na 800 metrów przekazał swoją decyzję za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wśród powodów wymienia m.in. złe samopoczucie po szczepieniu przeciw COVID-19.

- Najważniejszy moment dla każdego sportowca. Przygotowujemy się do tego latami, ciężko pracujemy, aby pojechać na igrzyska, niestety tym razem nie będzie mnie na nich, mimo iż posiadam minimum i prawo startu, zdecydowałem inaczej, zostaje w Polsce - przekazał Kszczot na swoim profilu na Facebooku. Następnie wymienił powody, dla których zrezygnował ze startu na IO w Tokio.

Adam Kszczot nie jedzie na igrzyska olimpijskie w Tokio

Jak sam przekazał, na jego decyzję wpłynęły następujące czynniki:

  • "obóz w Kenii, gdzie chciałem przygotowywać się w najlepszych warunkach, mimo fantastycznego treningu, organizm po powrocie do Polski odmówił posłuszeństwa,
  • sprawy rodzinne,
  • złe samopoczucie po szczepieniu, które wyłączyło mnie na moment z treningów".

Adam Kszczot jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów. W swoim dorobku ma trzy tytuły mistrza Europy w biegu na 800 metrów, dwa srebrne medale mistrzostw świata, złoty medal halowych mistrzostw świata i trzy złote medale halowych mistrzostw Europy.

Do tej pory niestety nigdy nie zdobył medalu na igrzyskach olimpijskich, a startował zarówno w Londynie, jak i w Rio de Janeiro.