Zamknij

Wimbledon zrywa z tradycją. Ukłon w stronę tenisistek

18.11.2022 08:20

Organizatorzy Wimbledonu podjęli decyzję ws. przepisu, który nakazywał tenisistkom grania w jednolitych białych strojach. Od przyszłego roku Iga Świątek i reszta zawodniczek będzie mogła grać w ciemnych spodenkach. Jak tłumaczono, ma im to pomóc przezwyciężyć poczucie dyskomfortu podczas menstruacji.

Iga Świątek
fot. IMAGO/Juergen Hasenkopf/Imago Sport and News/East News

Organizatorzy Wimbledonu zrywają z tradycją jednolitych strojów. Jak przekazano w komunikacie decyzja została podjęta po rozmowach z przedstawicielami WTA, producentami odzieży i środowiskiem medycznym.

Wimbledon rezygnuje z białych spodenek

"Jesteśmy zobowiązani do wspierania graczy i słuchania ich opinii. Oznacza to, że od przyszłego roku kobiety i dziewczęta biorące udział w turnieju będą miały możliwość noszenia kolorowych spodenek. Mamy nadzieję, że to dostosowanie zasad pomoże zawodniczkom skupić się wyłącznie na wynikach, łagodząc potencjalne źródło niepokoju” – podkreśliła w oświadczeniu dyrektor generalna All England Club Sally Bolton.

loader

W Anglii od pewnego czasu trwa debata na temat zapewnienia kobietom-sportowcom jak największego komfortu. Ostatnio Manchester City poinformował, że od nowego sezonu 2023/24 zawodniczki ze względów higieniczno-estetycznych nie będą występować w białych spodenkach.

RadioZET.pl/PAP