Zamknij

Iga Świątek podsumowała sezon 2022: "Ten rok to niezła przygoda"

15.11.2022 08:20

Iga Świątek odpoczywa po wyczerpującym sezonie, w którym wygrała osiem turniejów i wskoczyła na pozycję liderki rankingu. "Wyniki to jedno, to ile nauczyłam się o sobie… to zupełnie inna historia" - napisała w mediach społecznościowych.

Iga Świątek
fot. TOM PENNINGTON/Getty AFP/East News

- Jest powiewem świeżości, całkowicie zdominowała ten sezon. Była o poziom wyżej od pozostałych zawodniczek, o głowę ponad nimi - mówiła była liderka rankingu WTA Ashleigh Barty w rozmowie z "The Guardian". Australijka w marcu br. sensacyjnie przeszła na sportową emeryturę, a jej naturalną następczynią została Iga Świątek. Polka błyskawicznie odnalazła się w nowej roli i była niemal nie do zatrzymania w sezonie 2022. W sumie wygrała osiem turniejów, w tym dwa wielkoszlemowe - French Open i US Open - była niepokonana od połowy lutego do początku lipca, zanotowała 22 "bajgle" [wyniki 6:0 w secie - red.] i zakończyła rok z bilansem 67-9. W zestawieniu tenisistek zgromadziła aż 11 085 punktów, ponad dwa razy więcej od drugiej Ons Jabeur (5055).

Kolejny rok rywalizacji 21-latka z Raszyna rozpocznie z zupełnie innej pozycji. Będzie broniła ogromnej liczby punktów, ośmiu tytułów, dlatego teraz ładuje baterie na wakacjach. Nowy sezon podopieczna Tomasza Wiktorowskiego rozpocznie jeszcze przed Wigilią - w dniach 19-24 grudnia zagra w Światowej Lidze Tenisa w Dubaju. Ostatnie miesiące podsumowała w krótkim wpisie na Instagramie.

Iga Świątek o sezonie 2022

"Ostatnie dni to trochę więcej czasu na oswojenie się ze wszystkim, co działo się w tym sezonie. Trudno go opisać jednym słowem czy nawet zdaniem, ale wiem, że jest wyjątkowy i nigdy go nie zapomnę. Wyniki to jedno, to ile nauczyłam się o sobie… to zupełnie inna historia. Wiem na pewno - dużo jeszcze wyzwań, pracy i nauki przede mną" - napisała Iga Świątek.

"Niezależnie od tego, jak szybko dotarło (wciąż dociera) do mnie to, co w tym roku osiągnęłam, wiem, że nie zrobiłabym tego bez mojego zespołu. Dziękuję Wam Tomku, Dario, Macieju. Dziękuję teamowi biznesowemu, dziękuję rodzinie, sponsorom i last but not least, dziękuję Wam za wsparcie i obecność. Ten rok to niezła przygoda także dzięki Wam!" - dodała.

Na jej wpis zareagowała m.in. Magda Linette. "Iga, szczere gratulacje! Ogromnie cieszy mnie to, jak się rozwijasz pod wieloma względami i jak fantastyczne wyniki osiągasz. Odpoczywaj" - podkreśliła poznanianka.

loader

RadioZET.pl