Zamknij

Żona Djokovicia zaatakowała dziennikarza. Poszło o szczepienie na COVID-19

12.07.2022 10:05
Novak Djoković
fot. Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

Żona Novaka Djokovicia, Jelena, postanowiła wziąć w obronę swojego męża, który został skrytykowany przez znanego dziennikarza za brak przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19.

Po wygranym Wimbledonie 2022 Novak Djoković po raz kolejny powtórzył swoje stanowisko, że nie zamierza przyjmować szczepionki na COVID-19 i jednocześnie zaznaczył, że liczy, że US Open zmieni swoją politykę i dopuści go do startu we wielkoszlemowym turnieju, który rusza 29 sierpnia.

Decyzję Serba skrytykował znany dziennikarz tenisowy Ben Rothenberg. "Djoković będzie dalej okopywał się jako 'wzór' dla antyszczepionkowców po tym, jak przyznał że nie zaszczepi się, by zagrać w ostatnim tegorocznym turnieju Wielkiego Szlema" - napisał na Twitterze.

Żona Djoković staje w obronie męża

Ocena dziennikarza mocno zdenerwowała żonę 35-latka, Jelenę Djoković. "Przepraszam. Tylko upewniam się, czy TY oznaczyłeś go jako antyszczepionkowego 'chłopca z plakatu' z jakiegoś powodu?! Po prostu odpowiedział, jaki jest JEGO wybór" - odpowiedziała.

Rothenberg nie pozostał dłużny Jelenie i wytłumaczył, że jego zdaniem popularny "Nole" stał się wzorem dla ruchów antyszczepionkowych w Australii. "Jego decyzja, by być tak stanowczym przeciwnikiem szczepionki, uczyniła go, świadomie lub nie, wielką ikoną antyszczepionkowców. On w tej sytuacji (pandemii) miał działać odpowiedzialnie. Jako mistrz, którym jest, głęboko mnie rozczarował w tej kwestii" - dodał.

"Tworzysz bardzo oceniającą narrację, która pasuje do twojej tezy. Po prostu Novak wybiera to, co jest najlepsze dla jego organizmu. Mam nadzieję, że nie zostaniesz nigdy w życiu osądzony za swoje przekonania" - odpowiedziała mu Jelena Djoković.

RadioZET.pl