Zamknij

Żona Djokovicia na Twitterze: Miłość i przebaczenie to potężna moc

07.01.2022 09:09
Jelena i Novak Djoković
fot. Instagram/Jelena Djokovic

Jelena Djoković zamieściła w mediach społecznościowych wpis z życzeniami z okazji Bożego Narodzenia, które m.in. przez prawosławnych i grekokatolików obchodzone są 6 stycznia. - Miłość i przebaczenie nigdy nie są błędem, są potężną mocą - napisała żona serbskiego tenisisty.

Jelena Djoković nie zapomniała o życzeniach dla fanów, w trakcie gdy jej mąż pozostaje zamknięty w ośrodku dla uchodźców w Melbourne i oczekuje na rozstrzygnięcie sprawy dotyczącej przyznania mu wizy wjazdowej do Australii. Służby graniczne nie wpuściły Serba ze względu na brak szczepienia przeciw COVID-19. Nie pomogło nawet zaświadczenie lekarskie o zwolnieniu z konieczności przyjęcia preparatu.

O tym, czy Djoković ostatecznie wjedzie na teren kraju i będzie mógł zagrać w wielkoszlemowym turnieju Australian Open, który rozpocznie się 17 stycznia, sąd zdecyduje w poniedziałek.

Jelena Djoković na Twitterze

- Życzę wszystkim, by byli zdrowi, szczęśliwi, bezpieczni i razem z rodzinami. Chciałabym, abyśmy byli wszyscy razem. Pocieszeniem jest jednak to, że przynajmniej jesteśmy zdrowi. I wyjdziemy z tego doświadczenia mocniejsi. Jedyne prawo, które wszyscy powinniśmy przestrzegać ponad wszelkimi podziałami, to miłość i szacunek dla drugiego człowieka. Miłość i przebaczenie nigdy nie są błędem, ale potężną mocą - przekazała żona lidera rankingu tenisistów.

35-latka w swoim wpisie nie odniosła się bezpośrednio do sytuacji męża. Dużo bardziej wylewny jest ojciec Djokovicia. - Mój syn jest w australijskiej niewoli, ale nigdy nie był bardziej wolny. Od tego momentu Novak stał się symbolem i przywódcą wolnego świata, świata biednych i uciskanych krajów i narodów - mówił.

RadioZET.pl