Zamknij

Złe wieści Amerykanów przed meczem Świątek z Pegulą. Polka dostała ostrzeżenie

Maciej Walasek
07.09.2022 17:25
Iga Świątek
fot. Wojciech KUBIK/East News

Iga Świątek w nocy ze środy na czwartek stoczy walkę o półfinał US Open z Jessicą Pegulą. Amerykańskie media przyjrzały się obu zawodniczkom, sprawdzając, która z nich ma większe szanse na wywalczenie awansu na US Open.

Iga Świątek po raz pierwszy w swojej karierze przebiła się dalej na US Open powyżej czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju. 21-latka w trzech setach poradziła sobie z Jule Niemeier, ale w ćwierćfinale przyjdzie jej zagrać z reprezentantką gospodarzy Jessicą Pegulą.

Chociaż amerykańskie media zaczynają żyć inauguracją sezonu NFL kilku dziennikarzy przyjrzało się pojedynkowi Świątek - Pegula, oceniając, która z nich ma większe szanse na awans do 1/2 finału.

Amerykanie ostrzegają Świątek przed Pegulą

Greg Garber z wtatennis.com uważa, że Polka potrafi przewidywać ruchy rywalek, dzięki czemu ma "umiejętność przełamywanie ich zagrywek". Dodatkowo jego zdaniem Iga Świątek musi utrzymać emocje. W ostatnim spotkaniu z Niemeier liderka rankingu momentami była mocno zdenerwowana. "Czeka ją więcej niepokoju, gdy spotka się z Pegulą po raz trzeci w tym roku" - czytamy.

Jednak "Tennis Channel" pisze, że Jessica Pegula ma dużą stabilność, która może okazać się kluczowa w starciu ze Świątek. Amerykanka ma lepiej radzić sobie z piłkami, którymi gra się na US Open, a warto zaznaczyć, że m.in. raszynianka krytykowała organizatorów za sprzęt w turnieju. Poza tym aspektem Pegula będzie mogła liczyć na kibiców, którzy z pewnością będą wspierać ich reprezentantkę, która już jako jedyna broni barw USA.

Mecz Świątek - Pegula zaplanowano w nocy ze środy na czwartek o godzinie 1:00 w nocy czasu polskiego.

RadioZET.pl