Zamknij

Świątek już zarobiła fortunę w Australian Open. Pokaźna premia dla tenisistki

26.01.2022 07:27
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek w środę awansowała do półfinału Australian Open, pokonując Kaię Kanepi. Dzięki temu 20-latka już może liczyć na spory zarobek w czasie turnieju Wielkiego Szlema.

Iga Świątek idzie jak burza podczas tegorocznego Australian Open. Zawodniczka z Raszyna po trzech meczach nie straciła jeszcze ani jednego seta. Polce nie dały rady kolejno: Harrier Dart, Rebecca Peterson i Daria Kasatkina.

Po wygraniu z Rosjanką Świątek wyrównała swoje najlepsze osiągnięcie w Australian Open, kiedy w 2020 i 2021 roku dochodziła do tego samego etapu Wielkiego Szlema. Nie dość, że 20-latka poprawiła wynik i dostała się do półfinału Australian Open, to dodatkowo polepszyła swoją sytuację materialną.

Zarobki Świątek w Australian Open. Potężny zastrzyk gotówki

Pula nagród Australian Open 2022 to 75 milionów dolarów australijskich, czyli o prawie pięć milionów więcej niż rok temu. Za dostanie się do półfinału Australian Open Iga Świątek zarobiła 895 tysięcy dolarów australijskich, co już daje kwotę ponad 2,5 miliona złotych.

Ewentualny awans do finału to już na starcie kwota 1,5 miliona dolarów australijskich. Z kolei zwyciężczyni Wielkiego Szlema otrzyma 2,8 miliona.

Świątek - Collins: Kiedy i o której godzinie półfinał AO 2022? [GODZINA, DATA]

Za zwycięstwo w całym Australian Open organizatorzy przewidzieli ogromną kwotę dwóch mln 875 tys. dolarów australijskich. Na polskie złotówki daje to kwotę ponad ośmiu milionów zł.

W półfinale Świątek zmierzy się z Danielle Collins.

RadioZET.pl