Zamknij

"Zamknąć ku**a mordy!". Skandaliczne zachowanie znanego tenisisty

10.05.2022 12:26
Denis Shapovalov
fot. Twitter/doublefault28/screen

Denis Shapovalov pokonał Włocha Lorenzo Sonego 7:6 (7-5), 3:6, 6:3 w meczu pierwszej rundy turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie, ale po zakończeniu spotkania to nie o wyniku mówi się najwięcej. Do skandalu doszło z udziałem Kanadyjczyka, który nie tylko wielokrotnie kłócił się z sędzią, ale również chamsko odezwał się kierunku wygwizdujących go kibiców.

Mecz Denisa Shapovalova (16. miejsce w światowym rankingu) przeciwko Włochowi Lorenzo Sonego (28.) był zdecydowanie jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań w pierwszej rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. I taki też był, bowiem kibice obejrzeli trzysetowy, zacięty bój, który trwał ponad trzy godziny.

Ostatecznie 7:6 (7-5), 3:6, 6:3 zwyciężył Kanadyjczyk, ale po meczu w światowych mediach głośno jest tylko o jego skandalicznym zachowaniu wobec fanów zgromadzonych na Foro Italico. W czasie spotkania Shapovalov wielokrotnie wykłócał się z sędziami o punkty, co nie spodobało się włoskim kibicom na trybunach.

Shapovalov do kibiców: "Zamknąć ku**a mordy!"

Licznie zgromadzeni fani Sonego zaczęli wygwizdywać urodzonego w Tel Awiwie 23-latka, a to rozwścieczyło go jeszcze bardziej. Wreszcie całkowicie puściły mu hamulce. "Zamknąć ku**a mordy!" - krzyknął w kierunku trybun, odwróciwszy się od rozmawiającego z nim sędziego.

Oburzające zachowanie Kanadyjczyka zostało uwiecznione na nagraniu, które obiegło media społecznościowe na całym świecie. Po zakończeniu pojedynku Shapovalov przeprosił wszystkich za swoje zachowanie. W kolejnej, drugiej rundzie zmierzy się z Gruzinem Nikolozem Basilaszwilim.

RadioZET.pl/Twitter