Zacięty mecz Świątek w Warszawie. Garcia za mocna dla Polki

29.07.2022 19:23
Iga Świątek

Iga Świątek przegrała z Caroline Garcią 1:6, 6:1, 4:6 i to Francuzka zagra w półfinale turnieju WTA w Warszawie. Jej rywalką będzie Włoszka Jasmine Paolini.

Iga Świątek po pokonaniu Magdaleny Fręch i Gabrielę Lee w ćwierćfinale podjęła Caroline Garcię. Kibice na WTA w Warszawie mogli obejrzeć starcie dwóch najwyżej rozstawionych tenisistek.
Lepiej w mecz weszła Garcia, która narzuciła Polce swój styl gry, jednocześnie wytrzymując dłuższe wymiany. Francuzka po wyjściu na prowadzenie już w drugim gemie przełamała 21-latkę. W trzecim gemie Świątek była blisko przełamania powrotnego, ale 28-latka utrzymała serwis po grze na przewagi.

Niestety, Garcia kompletnie dominowała na korcie, nie pozwalając Świątek na rozkręcenie się w pierwszym secie. Liderka rankingu WTA miała kłopoty z pierwszym podaniem po serwisie Garcii. Polka przełamała starszą przeciwniczkę dopiero w piątym gemie 1:4. Jednak utrata gema nic nie zrobiła Francuzce, która utrzymała koncentrację, odpierając ataki nakręcającej się w grze Świątek. Ostatecznie Caroline Garcia wygrała pierwszą partię 6:1.

Świątek gorsza od Garcii w ćwierćfinale w Warszawie

Iga Świątek udanie otworzyła drugą część meczu, wygrywając gema, który był pierwszym zwycięskim gemem przy serwisie 21-latki. Garcia szybko doprowadziła do remisu, ale liderka rankingu zaczęła coraz lepiej czuć się na korcie, grając coraz pewniej. Dzięki temu Polka przełamała rywalkę, odskakując jej na 3:1. Tenisistka z Francji była wyraźnie poirytowana, że set jej zaczął uciekać, a jej returny traciły na jakości. Finalnie Polka doprowadziła do wyrównania, zwyciężając 6:1.

Trzeci, decydujący set nie najlepiej zaczął się dla Świątek, która przegrała pierwszego gema. Drugi był niezwykle zacięty, ale 21-latka przetrwała napór przeciwniczki i zdołała utrzymać remis. Wydawało się, że Garcia szybko skończy trzecim gem, w którym prowadziła 40:0. Iga zdołała odrobić straty, ale w grze na przewagi górą była Francuzka, która utrzymała serwis.

W kolejnych gemach tenisistki nie traciły swojego serwisu, idąc łeb w łeb. Przy stanie 3:4 dla Francuzki, 28-latka przełamała Świątek, będąc o krok od wygranej. Polka była w arcytrudnym momencie, ale wyszła z tego, przełamując przeciwniczkę w następnym gemie. Ostatecznie Caroline Garcia utrzymała koncentrację i wygrała 6:4 i w całym meczu 2:1, awansując do półfinału.

Iga Świątek - Caroline Garcia 1:6, 6:1, 4:6.