Zamknij

Z kim Iga Świątek zagra w Warszawie? Znamy drabinkę turniejową Polki

25.07.2022 13:13
Z kim Iga Świątek zagra w Warszawie? Znamy drabinkę turniejową Polki
fot. MAREK LASYK/REPORTER

 Iga Świątek na początek turnieju WTA w Warszawie zagra z Magdaleną Fręch, a w kolejnych rundach może zmierzyć się z Petrą Martić (56. WTA), Nadią Podoroską lub Caroliną Garcia (45. WTA). Z drabinki turniejowej Polki zniknęła za to Putincewa i Begu, które wycofały się z rywalizacji.

Iga Świątek rozpocznie grę na warszawskim turnieju we wtorek 26 lipca. Jej pierwszą rywalką będzie Magdalena Fręch, a następną jedna z kwalifikantek lub zawodniczka, która przegrała mecz 1/16 finały, tzw. lucky loser. Jeśli Polka awansuje do ¼ finału zmierzy się z Caroliną Garcia (45. WTA), Elisabetą Cocciaretto (105.) lub Misako Doi (97.).

Drabinka Igi świątek na turnieju WTA w Warszawie:

  • 1/16: Fręch
  • 1/8: kwalifikantka/lucky loser
  • 1/4: Garcia/Cocciaretto/Doi
  • 1/2: Bondar/Paolini/Kovinić/Golubić
  • F: Martić/Parrizas Diaz/Martić/Gracheva/Podoroska/Zanevska/Siniakova/Chwalińska

Polka mogła też trafić na Irinę-Camelię Begu (33. WTA), która wycofała się z gry. Na warszawskich kortach nie zobaczymy też Julii Putincewej, rozstawionej z numerem 2. Reprezentująca Kazachstan zawodniczka wycofała się z powodu kontuzji.

Oprócz Igi Świątek, dzięki "dzikim kartom" w turnieju wystąpią jeszcze trzy Polki - Martyna Kubka zagra z Włoszką Elisabettą Cocciaretto, Weronika Falkowska z Chorwatką Petrą Martic (8. WTA), a przeciwniczkę Mai Chwalińskiej wyłonią kwalifikacje. W sobotę do pierwszej rundy kwalifikacji przystąpiło pięć biało-czerwonych: Katarzyna Kawa, Weronika Baszak, Weronika Ewald, Zuzanna Bednarz i Anna Hertel. Wszystkie Polki przegrały swoje mecze.

RadioZET.pl/Twitter- Z kortu/PAP