Zamknij

Wymarzona inauguracja Świątek w WTA Finals. Polka rozbiła Kasatkinę

Iga Świątek zwyciężyła na inaugurację WTA Finals 2022. W swoim pierwszym meczu liderka światowego rankingu pokonała Darię Kasatkinę 6:2, 6:3.

Iga Świątek
fot. AP/Associated Press/East News

Iga Świątek w nocy z wtorku na środę czasu polskiego rozpoczęła walkę w WTA Finals. Liderka światowego rankingu po raz drugi z rzędu znalazła się w turnieju dla najlepszych ośmiu tenisistek minionego sezonu. 21-latka trafiła do grupy A razem z Darią Kasatkiną, Caroline Garcią i Coco Gauff. W walce o półfinał, do którego awansują dwie najlepsze zawodniczki z grupy pierwszą rywalką Polki była Kasatkina.

Świątek zaczęła agresywnie, ale pewnie z dłuższymi wymianami z Rosjanką. Już w drugim gemie 21-latka z Raszyna przełamała Kasatkinę. Przy prowadzeniu 2:0 w pierwszej partii Świątek napotkała pewne problemy w trzecim gemie, przez co Rosjanka miała dwa break pointy. Ostatecznie liderka rankingu odrobiła straty, świetnie przechodząc z obrony do ataku, zgarniając trzeciego gema, łapiąc sporą zaliczkę w tej części spotkania.

loader

Polka z dużą łatwością przejmowała inicjatywę, ale w czwartym gemie lepsza była Daria Kasatkina, która wykazała się dobrymi serwisami, zmuszając reprezentantkę Polski do obrony. Mimo to 25-latka próbowała podejmować ryzyko, ale Iga zachowywała bezpieczną przewagę, wygrywając ostatecznie 6:2.

Fantastyczny start Świątek w WTA Finals 2022

W drugiej partii Świątek zachowywała tę samą koncentrację, co na początku starcia. Iga wygrywała swoje serwisy, a początek tej odsłony był "kopiuj-wklej" z pierwszych akcji meczowych. Tenisistka z Raszyna w pełni dominowała na korcie, mając wszystko pod kontrolą. Najpierw wyszła na bezpieczne prowadzenie 3:0. Rosjanka próbowała szukać rozwiązań, które przyniosłyby jej jakąkolwiek korzyść i nawiązanie walki. Po zgarnięciu gema rosyjska zawodniczka nie była w stanie bardziej zagrozić 21-latce.

Finalnie Świątek zanotowała wygraną na otwarcie WTA Finals 2022, pokonując Darię Kasatkinę 6:2, 6:3.

Iga Świątek - Daria Kasatkina 6:2, 6:3.

RadioZET.pl