Zamknij

Wydało się, ile tak naprawdę zarabia Iga Świątek. Ojciec tenisistki obalił mit

09.04.2022 13:57

Wysokość i liczba nagród finansowych, które trafiają na konto Igi Świątek, robi wielkie wrażenie na polskich kibicach. Ojciec tenisistki wyznał jednak w rozmowie z "Faktem", że prawda jest nieco inna, niż ta, którą przedstawiają media. - Media cytują jedynie oficjalne komunikaty organizatorów - zaznaczył Tomasz Świątek.

Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Nie minęło jeszcze pół roku, a Iga Świątek za sezon 2022 zarobiła już ponad 3,5 miliona dolarów. Przez całą karierę Polka dorobiła się natomiast prawie 8,5 mln dolarów. Chociaż tenisistka z Raszyna długo wdrapywała się na sam szczyt, jak widać, opłacało się jej zostać najlepszą zawodniczką na świecie.

Wysokości nagród finansowych za wyniki w turniejach tenisowych robi wrażenie i potrafi mocno wpłynąć na wyobraźnię kibiców. Ojciec Świątek, Tomasz, przestrzegł jednak w rozmowie z "Faktem", że trzeba mieć świadomość, iż ostatecznie na konto jego córki trafiają znacznie mniejsze kwoty.

Wyszło na jaw, ile tak naprawdę zarabia Iga Świątek

- Podając wysokość turniejowych nagród, media cytują oficjalne komunikaty organizatorów. Być może warto dodać, że jeżeli za wygranie turnieju jest np. milion dolarów, to od razu potrąca się od tej kwoty około 40 procent - zależnie od tego, jakie podatki obowiązują w danym kraju - powiedział Tomasz Świątek.

Warto jednak podkreślić, że nawet jeśli Iga dostawała około 60 procent wszystkich swoich nagród, to i tak ma już status milionerki, i to zaledwie w wieku 20 lat. Kto zajmuje się tymi wszystkimi pieniędzmi?

- Ja nie zajmuję się finansami Igi. W jej otoczeniu są jednak osoby, które są za to odpowiedzialne - zdradził ojciec tenisistki.

loader

RadioZET.pl/Fakt