Zamknij

Wróży porażkę Świątek na Wimbledonie. Wie, kiedy Polka odpadnie z turnieju

Maciej Walasek
29.06.2022 12:52
Iga Świątek
fot. IMAGO/Aurelien Morissard/Imago Sport and News/East News

Barbara Schett uważa, że zwycięska passa Igi Świątek zakończy się na Wimbledonie. Była tenisistka, a obecnie ekspertka wskazała dokładny moment, kiedy liderka światowego rankingu może pożegnać się z wielkoszlemowym turniejem. Jej pogromczynią ma zostać Biana Andreescu.

Iga Świątek od lutego nie przegrała ani jednego meczu. Polka jest najlepszą tenisistką w XXI wieku, która od 36 spotkań jest niepokonana. Na inaugurację Wimbledonu pokonała Janę Fett i awansowała do drugiej rundy. Po triumfie na French Open 21-latka rozbudziła nadzieje kibiców na wygranie kolejnej imprezy, czyli zmagań na trawiastych kortach Wimbledonu.

Zdaniem Barbary Schett, która jest ekspertką Eurosportu zawodniczka z Raszyna wkrótce przypomni sobie smak porażki. Austriaczka jest przekonana, że Iga Światek odpadnie z Wimbledonu w ćwierćfinale za sprawą Bianki Andreescu. Przypomnijmy, że kanadyjska tenisistka przed trzema laty triumfowała na US Open.

Barbara Schett przewiduje porażkę Świątek. Kiedy ma odpaść z Wimbledonu?

Warto jednak zaznaczyć, że na trawie Andreescu jeszcze nigdy nie zdołała przebrnąć trzeciej rundy, dlatego przypuszczenia Schett można wziąć za mało prawdopodobne. Mimo to była zawodniczka obstawiła, że tegoroczną triumfatorką Wimbledonu zostanie Ons Jabeur, która w finale ma wygrać z Coco Gauff.

W drugiej rundzie Iga Świątek zmierzy się z Lesley Pattinamą-Kerkhove. Relacja z tego meczu zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl