Wimbledon: Roger Federer pewnie awansował do trzeciej rundy

04.07.2019 17:35
Federer - Clarke

Roger Federer pokonał Jaya Clarke'a 6:1, 7:6(3), 6:2 i awansował do trzeciej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. W niej jego rywalem będzie Francuz Lucas Pouille.

Federer miał problem tylko w drugim secie, do którego wygrania potrzebował tie-breaka. W pozostałych dwóch oddał rywalowi łącznie tylko trzy gemy.

Szwajcar to najbardziej utytułowany tenisista w historii Wimbledonu. Turniej na kortach w Londynie wygrywał aż ośmiokrotnie.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ NA ŻYWO:

6:2

Federer przełamuje rywala i tym samym wygrywa mecz!

5:2

A Federer w kilka chwil zdobywa kolejnego gema, wygranego do zera.

4:2

Nie składa broni Clarke i wygrywa swoje podanie do 15.

4:1

Federerowi brakuje już tylko dwóch gemów do wygrania tego spotkania.

3:1

A teraz Clarke pewnie wygrywa gema - do zera!

3:0

Kolejny gem serwisowy pada łupem Rogera. W tym jednak swoje pierwsze w tym secie punkty zdobył Brytyjczyk.

2:0

Do zera wygrywa też gem przy serwisie rywala. Mocne otwarcie trzeciego seta w wykonaniu Szwajcara.

1:0

Do zera wygrywa gema przy swoim podaniu Federer.

7:6

7:3 - Asem serwisowym kończy tie-breaka Federer i prowadzi już 2:0 w setach!

6:6

6:3 - Jeszcze broni się Brytyjczyk.

6:6

6:2 - Piłka setowa dla Federera.

6:6

5:2 - Jest kolejny punkt dla Rogera po świetnym serwisie.

6:6

4:2 - Kolejny doskonały serwis Szwajcara.

6:6

3:2 - Przegrywa kolejny punkt przy własnym podaniu Brytyjczyk.

6:6

2:2 - Teraz świetny return Szwajcara.

6:6

1:2 - Drugi w tym meczu bardzo prosty błąd przy siatce Rogera.

6:6

1:1 - As serwisowy Federera.

6:6

0:1 - Clarke wygrywa pierwszą wymianę.

6:6

Szybko - do zera wygrywa swojego gema serwisowego Federer. Zaserwował w nim dwa asy. Mamy tie-break.

5:6

No i proszę! Clarke prowadzi 6:5. Federer za chwilę będzie serwował, by doprowadzić do tie-breaka.

5:5

Postraszył Clarke Federera. prowadził 30:15 przy serwisie Szwajcara. Potem kolejne piłki wygrywał jednak Roger.

4:5

Asem serwisowym, pierwszym w tym mecz, kończy kolejnego gema Jay Clarke!

4:4

Federer także utrzymuje serwis. Mamy remis.

3:4

Ruszył do siatki Federer, ale znów popełnił prosty błąd i wyrzucił łatwą piłkę w aut. Clarke cały czas utrzymuje podanie w tym drugim secie.

3:3

Wciąż bez przełamania w tym secie. Federer szybko wyrównuje na 3:3.

2:3

Teraz dwa proste błędy Federera. Rzadko mu się zdarza, by z bliska trafiał w siatkę. Clarke prowadzi 3:2.

2:2

Świetnie popracował serwis Szwajcara. Znów mamy remis.

1:2

Kolejny dobry gem serwisowy zawodnika z Wielkiej Brytanii. Oddał rywalowi tylko jedną wymianę.

1:1

Bardzo szybko odpowiada Roger. Bez straty punktu wygrywa swoje podanie.

0:1

Clarke tym razem zaczyna od dobrego gema serwisowego i to on prowadzi w drugim secie.

6:1

Niecałe trzydzieści minut trwał ten pierwszy set. Zgodnie z przewidywaniami Szwajcar pewnie go wygrał.

5:1

Prowadził już 40:15 Clarke, ale Federer odrobił straty i drugi raz w tym meczu przełamuje rywala.

4:1

Clarke prowadził już 40:15 i miał dwie szanse na przełamanie Federera. Ten jednak najpierw przeprowadził skuteczną, ofensywną akcję, a potem posłał asa serwisowego. W grze na przewagi Szwajcar nie dał szans Brytyjczykowi.

3:1

Jest pierwszy gem dla młodego reprezentanta gospodarzy. To spotkało się z gromkimi brawami z trybun.

3:0

Jeden prosty błąd przy siatce nie przeszkodził Szwajcarowi w wygraniu kolejnego gema.

2:0

Clarke prowadził już 40:0, ale potem popełnił dwa podwójne błędy serwisowe. W kolejnej wymianie wyrzucił piłkę w aut. Potem długo grali na przewagi, ostatecznie Brytyjczyk nie utrzymał swojego serwisu i mamy pierwsze przełamanie!

1:0

Federer rozpoczyna od wygrania gema przy własnym serwisie do zera.

15:56

Zaczynamy mecz!

15:54

Obaj panowie są już na korcie. Trwa rozgrzewka.

15:54

W poprzedniej rundzie Federer niespodziewanie stracił seta w starciu z Lloydem Harrisem. Potem jednak gładko poradził sobie z rywalem wygrywając do 2, 2 i 1.