Zamknij

Wimbledon: Organizatorzy rozważają odwołanie tegorocznej edycji

26.03.2020 09:02
Wimbledon może zostać odwołany lub przełożony
fot. PAP/EPA

Organizatorzy wielkoszlemowego Wimbledonu poinformowali, że w związku z pandemią rozważają wszystkie możliwe scenariusze w odniesieniu do tegorocznej edycji londyńskiego turnieju tenisowego. - Łącznie z przełożeniem i odwołaniem - zaznaczono w komunikacie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Organizatorzy londyńskiej imprezy zaznaczyli, że na przyszły tydzień zwołano w trybie pilnym spotkanie zarządu All England Lawn Tennis Club, na którym zapaść ma decyzja.

- W oparciu o otrzymywane przez nas dane i mając na uwadze przygotowanie nawierzchni trawiastej, na której gra się w Wimbledonie, można wnioskować, że przełożenie turnieju na późniejszy termin w tym roku wiązałoby się ze znaczącym ryzykiem i trudnościami. Gra przy pustych trybunach została formalnie wykluczona - zaznaczono w oświadczeniu.

Zgodnie z pierwotnym planem zawodnicy mieli rywalizować w Wimbledonie w dniach 29 czerwca - 12 lipca. Los prestiżowej imprezy stanął jednak pod znakiem zapytania za sprawą rozprzestrzeniającego się na całym świecie koronawirusa. Z tego powodu przełożono już na jesień wielkoszlemowy French Open (pierwotnie miał się odbyć na przełomie maja i czerwca), a zmagania w turniejach ATP i WTA oraz ITF zostały zawieszone do początku czerwca.

Według bilansu danych brytyjskiego ministerstwa zdrowia z wtorkowego popołudnia, do tej pory w całym kraju wykryto ponad 8 tys. przypadków koronawirusa, z czego 422 okazały się śmiertelne.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP