Wimbledon: Świątek triumfatorką turnieju juniorek. Gigantyczne osiągnięcie!

Maciej Walasek
14.07.2018 15:37
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek wygrała rywalizację juniorek w wielkoszlemowym Wimbledonie. 17-letnia tenisistka, która po raz pierwszy wystąpiła w finale turnieju tej rangi w singlu, pokonała w sobotę Szwajcarkę Leonie Kung 6:4, 6:2.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

To drugi juniorski tytuł wielkoszlemowy Świątek, ale pierwszy zdobyty w singlu. W deblu triumfowała w tym roku we French Open, występując razem z Amerykanką Caty McNally. W finale gry podwójnej zaprezentowała się wcześniej jeszcze raz. W ubiegłorocznym Australian Open w parze z Mają Chwalińską musiały uznać wyższość przeciwniczek.

Dotychczas najlepszym wynikiem 17-letniej warszawianki w singlu w zawodach tej rangi był półfinał tegorocznej imprezy w Paryżu.

Świątek była siódmą reprezentantką Polski w singlowym finale juniorskiego Wielkiego Szlema. Jej sobotni mecz był zarazem 10. decydującym pojedynkiem zawodów tej rangi w grze pojedynczej z udziałem biało-czerwonych w tej kategorii wiekowej. Przed nią zwycięstwa zanotowały: Aleksandra Olsza (Wimbledon 1995), Magdalena Grzybowska (Australian Open 1996), Agnieszka Radwańska (Wimbledon 2005 i French Open 2006) oraz Urszula Radwańska (Wimbledon 2007).

RadioZET.pl/PAP/MW