Zamknij

Kuriozum w Wimbledonie. Tenisista przyszedł na mecz bez... rakiet

29.06.2022 14:41
Ugo Humbert
fot. Twitter/Polsat Sport/screen

Ugo Humbert bez względu na swoje osiągnięcia zostanie jednym z bohaterów tegorocznego Wimbledonu. Francuski tenisista w środę na mecz drugiej rundy z Casprem Ruudem przyszedł bez... rakiet.

Ugo Humbert (112. ATP) na otwarcie Wimbledonu 2022 w pięciu setach pokonał wyżej notowanego Argentyńczyka Tomasa Martina Etcheverry'ego (77. ATP) 6:3, 3:6, 4:6, 6:3, 6:4. W kolejnym etapie miał zmierzyć się z rozstawionym z "3" finalistą French Open 2022, Casprem Ruudem.

Środowe spotkania londyńskiego Wielkiego Szlema zostały opóźnione o blisko dwie godziny z powodu opadów deszczu. Wreszcie zawodnicy dostali zgodę na wejście na kort, ale francuski tenisista nieumyślnie postanowił jeszcze wystawić cierpliwość kibiców na dodatkową próbę. Przed meczem z Norwegiem doszło bowiem do kuriozalnej sytuacji.

Wimbledon 2022: Humbert zapomniał rakiet [WIDEO]

Ugo Humbert pojawił się na wimbledońskiej arenie z pokrowcem na rakiety. Problem w tym, że był on pusty. Francuz zapomniał wziąć ze sobą swojego głównego narzędzia do gry! Po chwili oczekiwania rakiety trafiły wreszcie w dłonie 24-latka.

Na tym korcie ma wystąpić również Magda Linette. Jej rywalką będzie Angelique Kerber.

RadioZET.pl