Zamknij

Wimbledon 2022: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecze Polaków?

30.06.2022 15:29

Wimbledon 2022 na żywo w tv i online. Transmisja i live stream z wielkoszlemowego turnieju Wimbledon 2022. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie oglądać mecze Igi Świątek, Huberta Hurkacza, Magdy Linette, Kamila Majchrzaka i Magdaleny Fręch!

Iga Świątek i Hubert Hurkacz
fot. Rex Features/East News; IMAGO/osnapix / Kaisen/Imago Sport and News/East News

Wielkoszlemowy Wimbledon 2022 rozgrywany na kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club rozpocznie się 27 czerwca i potrwa do 10 lipca. Tegoroczna edycja będzie nieco inna od wcześniejszych. Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego, że uczestnicy nie dostaną za udział w nim żadnych punktów rankingowych, o czym organizatorzy poinformowali już jakiś czas temu. Taką decyzję podjęły organizacje ATP, WTA i ITF po tym, jak Brytyjczycy zdecydowali się wykluczyć z zawodów Rosjan i Białorusinów.

Wimbledon 2022: Zapowiedź turnieju

W zamian za to władze turnieju postanowiły zadbać o solidny budżet i rekordowe nagrody pieniężne dla zawodników. Pula będzie wynosić bowiem 40,3 miliona funtów (prawie 219 mln złotych), czyli o pięć mln funtów więcej niż rok temu.

Na liście uczestników zawodów nie brakuje oczywiście polskich tenisistów, w tym najlepszych polskich rakiet, czyli liderki światowego rankingu Igi Świątek i 10. w klasyfikacji ATP Huberta Hurkacza, który przed rokiem doszedł do półfinału tego turnieju. Prócz nich udział w Wimbledonie wezmą jeszcze Magda Linette, Kamil Majchrzak, Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska.

Wimbledon 2022: Transmisja TV i stream online

Transmisje TV z Wimbledonu 2022 będzie można śledzić na kanałach Polsatu Sport, natomiast streamy online będą dostępne na stronie polsatboxgo.pl. To ważna informacja, bowiem pozostałe turnieje Wielkiego Szlema pokazywane są przez Eurosport. Mecze Świątek, Hurkacza, Linette, Majchrzaka, Fręch, Kawy i Chwalińskiej skomentują między innymi Dawid Olejniczak czy Marcin Muras.

loader

RadioZET.pl