Zamknij

Wimbledon 2022: Kiedy odbędzie się losowanie drabinki? [GODZINA, DATA]

23.06.2022 21:27

Losowanie drabinki Wimbledonu 2022: sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się losowanie turniejowej drabinki wielkoszlemowego Wimbledonu w Londynie. Na kogo trafią Iga Świątek, Hubert Hurkacz, Magda Linette, Kamil Majchrzak i Magdalena Fręch? Poznaj szczegóły losowania drabinki Wimbledonu 2022.

Wimbledon 2022 - LOSOWANIE
fot. AP/Associated Press/East News

Wimbledon 2022 odbędzie się w szczególnych okolicznościach. Organizator turnieju All England Lawn Tennis Club (AELTC) wykluczył z rywalizacji rosyjskich oraz białoruskich tenisistów, przez co w zmaganiach zabraknie m.in. lidera rankingu ATP Daniiła Miedwiediewa, a także Andrieja Rubliowa, Aryny Sabalenki czy Darii Kasatkiny. W odpowiedzi WTA i ATP odstąpiły od przyznawania punktów rankingowych. Anglicy zrezygnowali też z wieloletniej tradycji i usunęli z tablicy mistrzów tytuły Miss oraz Mrs. Zawodnicy w dalszym ciągu zobowiązani będą do gry w białych strojach.

Turniejowa drabinka zostanie rozpisana na 128 nazwisk. 32 tenisistki i 32 tenisistów będzie rozstawionych, ale nawet oni będą musieli grać od pierwszej rundy. Wśród graczy uprzywilejowanych będą liderka rankingu WTA Iga Świątek oraz 10. w męskim zestawieniu Hubert Hurkacz. Polacy przyjadą do Londynu w glorii mistrzów - 21-latka z Raszyna wygrała sześć imprez z rzędu (Doha, Indian Wells, Miami, Stuttgart, Rzym, French Open), a wrocławianin w niedzielę triumfował w Halle. Ponadto pewni udziału są Magda Linette (66. WTA), Magdalena Fręch (92. WTA) oraz Kamil Majchrzak (91. ATP).

Wimbledon 2022: Polacy stracą punkty

W związku z karą nałożoną przez WTA i ATP na Wimbledon polscy tenisiści stracą punkty za ubiegłoroczne wyniki. Najbardziej poszkodowany będzie Hurkacz, który rok temu wywalczył 780 "oczek" za półfinał. Iga Świątek odpadła w czwartej rundzie (-240 punktów), a Magda Linette w trzeciej (-130 punktów).

Magdalena Fręch i Kamil Majchrzak przed rokiem rywalizowali w eliminacjach i nie zdołali wedrzeć się do drabinki głównej. W kwalifikacjach też przyznawane są punkty, w związku z czym stracą odpowiednio 20 i 30 "oczek".

Wimbledon 2022 - losowanie

Losowanie drabinki Wimbledonu 2022 odbędzie się w piątek 24 czerwca o godz. 11 czasu polskiego.

loader

RadioZET.pl