Wimbledon już bez Polaków. Alicja Rosolska odpadła w ćwierćfinale debla

06.07.2022 17:56

Alicja Rosolska i Erin Rouliffe nie zagrają w półfinale gry podwójnej w Wimbledonie 2022. Polsko-nowozelandzki duet uległ w środę Amerykankom Danielle Collins i Desirae Krawczyk 1:6, 7:6(4), 3:6.

Alicja Rosolska odpadła z Wimbledonu 2022

Alicja Rosolska była ostatnią reprezentantką Polski w gronie seniorów, która pozostała w grze o zwycięstwo w wielkoszlemowym Wimbledonie 2022. Wcześniej z singlowej rywalizacji odpadły Iga Świątek (3. runda) oraz Maja Chwalińska, Magda Linette, Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa (wszystkie 2. runda). Panowie, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak, w Londynie nie wygrali ani jednego spotkania. W deblu było trochę lepiej, ale i tam biało-czerwoni nie odnotowali większych sukcesów. Tymczasem 36-letnia warszawianka w środę grała o powtórzenie wyniku sprzed czterech sezonów, gdy wraz z Abigail Spears zameldowała się w półfinale Wimbledonu.

W tegorocznych zmaganiach partnerką Polki była niedoświadczona Nowozelandka Erin Routliffe. Rozstawiony z "11" duet sporą niespodziankę sprawił w trzeciej rundy, w której wyeliminował turniejowe "5" Asię Muhammad i Enę Shibaharę. W ćwierćfinale ich rywalkami były Amerykanki, znakomita deblistka Desirae Kraczyk i czołowa singlistka, finalistka tegorocznego Australian Open Danielle Collins.

Wimbledon 2022: Rosolska/Routliffe - Collins/Krawczyk [WYNIK]

W pierwszym secie polsko-nowozelandzka para nie miała nic do powiedzenia i uległa do 1. W drugiej odsłonie Amerykanki serwowały na zwycięstwo przy wyniku 4:5, ale bardzo dobre returny Routliffe i udana gra przy siatce Rosolskiej wystarczyły do wyrównania. W tie-breaku ponownie lepsze okazały się Alicja i Erin, dzięki czemu o losach ćwierćfinału decydował trzeci set.

Warszawianka miała duże problemy z własnym podaniem i to przy jej serwisach Amerykanki zyskiwały przewagę. W decydujące partii szybko zdobyły przełamanie i tym razem nie dały się już dogonić. Collins i Krawczyk w półfinale zmierzą się z rozstawionymi z numerem "1" Elise Mertens i Shuai Zhang.

Alicja Rosolska/Erin Routliffe - Danielle Collins/Desirae Krawczyk 1:6, 7:6(4), 3:6