Wimbledon: Mistrzyni nie obroni tytułu. Porażka Muguruzy

05.07.2018 22:20
Muguruza nie obroni tytułu w Wimbledonie

Broniąca tytułu Garbine Muguruza niespodziewanie odpadła w drugiej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Hiszpańska tenisistka przegrała w czwartek z Belgijką Alison van Uytvanck 7:5, 2:6, 1:6.

Tak szybkiego odpadnięcia obrończyni tytułu londyńskie korty nie widziały od 1994 roku, kiedy już w pierwszej rundzie przegrała Niemka Steffi Graf.

Belgijka w światowym rankingu zajmuje 47. miejsce, a Muguruzie od początku nie grało się z nią łatwo. Pierwszego seta co prawda zdołała wygrać 7:5, ale w dwóch kolejnych górą była tylko w trzech gemach. Mecz trwał godzinę i 52 minuty.

To było drugie spotkanie tych tenisistek. Cztery lata temu w brazylijskim Florianopolis zwyciężyła Muguruza.

Z ośmiu najwyżej rozstawionych tenisistek w Wimbledonie pozostały już tylko dwie - grająca z "jedynką" Rumunka Simona Halep oraz z "siódemką" Czeszka Karolína Pliskova.