Wimbledon: Thriller z happy endem. Radwańska w trzeciej rundzie

06.07.2017 17:40

Blisko trzy godziny walki (2:42), dwa obronione meczbole i zabójczy finisz - Agnieszka Radwańska (10. WT) przetrwała "bombardowanie" Christiny McHale (60. WTA) i awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu. Polka pokonała Amerykankę 5:7, 7:6(7), 6:3.

Agnieszka Radwańska fot. PAP/EPA

W kolejnej rundzie "Isia" zmierzy się z lepszą z pary Timea Bacsinszky - Kristina Kucowa. Spotkanie najprawdopodobniej odbędzie się w sobotę.

Przed tym meczem McHale nie wygrała z krakowianką nie tylko ani jednego z pięciu starć, ale nawet choćby jednego seta. W Londynie zaprezentowała jednak znakomitą formę i napsuła sporo krwi najlepszej polskiej tenisistce. Miała nawet szansę na zwycięstwa w dwóch setach.

W dwóch pierwszych partiach McHale prezentowała się wybornie zwłaszcza w polu zagrywki. Wprawdzie nie zanotowała zbyt wielu asów, ale jej serwisy sprawiały Radwańskiej mnóstwo problemów. Mogła się przed nimi tylko bronić, a McHale dopełniała formalności. W pierwszej partii kluczowy okazał się jedenasty gem, w którym Amerykanka zyskała przełamanie. W drugiej decydował tie-break, a w nim... 25-latka z New Jersey miała dwie piłki meczowe - jedną przy podaniu Polki, drugą przy swoim. Żadnej z szans jednak nie wykorzystała, co wkrótce się zemściło.

W trzeciej odsłonie Radwańska już na początku zyskała breaka (2:1) i nie oddała prowadzenia. Na zakończenie jeszcze raz przełamała rywalkę i awansowała do trzeciej rundy.

Pełną relację możecie przeczytać poniżej.

17:30

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

17:30

KONIEC! Agnieszka Radwańska w trzeciej rundzie Wimbledonu!

17:27

5-3 I kolejny aut! Radwańska może wygrać ten mecz przy podaniu McHale.

17:27

5-3 Coraz więcej autów po stronie Amerykanki. Nie gra już tak stabilnie, jak w pierwszych dwóch setach.

17:25

4-3 Broni się Radwańska wygrywającym serwisem.

17:24

4-3 Niestety McHale będzie mieć break pointa.

17:24

4-3 Wraz z upływem czasu Radwańska coraz lepiej serwuje. Już ma więcej asów od rywalki (6-5).

17:22

4-3 Świetny serwis Polki, ale potem nieudany forhend po linii (0-15).

17:21

4-3 Dziwna akcja przy siatce, kilka nieczystych odbić, ale wreszcie punkt wpada na stronę McHale. Amerykanka jeszcze się broni.

17:20

4-2 Wciąż trwa ten gem. Polka nie wykorzystała trzech szans, a potem trzech kolejnych. Wreszcie to McHale ma przewagę.

17:18

5-2 Niestety żadnej z trzech szans Polka nie wykorzystała - dwie dobre akcje McHale (w tym as) i siatka Polki doprowadziły do równowagi po 40.

17:12

4-2 McHale w tarapatach. Trzy kreak pointy dla krakowianki!

17:11

4-2 I kolejny! Radwańska pilnuje swojego podania i 2-punktowej przewagi.

17:10

3-2 As serwisowy (40-0).

17:10

3-2 Fantastyczna akcja z obu stron. Polka kończy odegraniem na linię po skrócie rywalki.

17:07

3-2 Obroniła się tym razem McHale. Radwańska wciąż ma jednak przewagę przełamania.

17:07

3-1 Poślizgnęła się Radwańska przy próbie zmiany kierunku. Na szczęście nic poważnego się nie stało.

17:06

3-1 Niestety nie wykorzystany. Amerykanka broni się forhendem po linii.

17:05

3-1 Break point dla Polki. Serwisy McHale nie są już tak zabójcze.

17:02

3-1 Bardzo ładna, techniczna akcja z obu stron zakończona autowym lobem McHale.

17:01

3-1 Przełamanie potwierdzone punktem przy swoim podaniu. Teraz "tylko" pilnować" własnego serwisu.

16:59

1-1 Drop szot w wykonaniu Polki. Amerykanka nawet nie ruszyła.

16:58

2-1 Radwańska czuje "krew". Amerykanka jest coraz bardziej sfrustrowana, bo gra dobrze, miała dwa meczbole, a mimo to ten mecz wciąż trwa.

16:56

2-1 Jest! Polka prowadzi w decydującej partii z przełamaniem.

16:55

1-1 Smecz w siatkę! Trzy szanse na przełamanie.

16:55

1-1 30-0 dla Polki przy serwisie Amerykanki.

16:54

1-1 Polka znowu wyszła z dużych opresji. Wygrywającym serwisem do środka kończy tego gema.

16:52

0-1 Oba zostały obronione - McHale dwa razy trafiła w siatkę.

16:51

0-1 Dwa break pointy dla McHale.

16:50

0-1 Złe odegranie Polki po skrócie McHale. Amerykanka prowadzi 15-30 przy podaniu Radwańskiej i to ona wygląda lepiej fizycznie.

16:48

Po meczu z Janković zakończonym w dwóch partiach Radwańska mówiła, że czuje się, jakby rozegrała pięć setów. Ciekawe zatem, jak wytrzyma ten mecz kondycyjnie.

16:47

0-1 McHale nie kombinuje na tym etapie meczu. Posyła piłkę raz w prawo, raz w lewo i to na razie przynosi zamierzony rezultat.

16:45

Przypomnijmy, że w trzecim secie gramy do dwóch gemów przewagi. Rozpoczęła McHale.

16:44

7:6(7) KONIEC. Będzie trzeci set!

16:43

6-6 McHale trafia w siatkę po długiej akcji! (7-7).

16:38

6-6 "Isia" nie wykorzystała atutu swojego podania i teraz meczbol przy serwisie McHale (6-7).

16:37

6-6 Gramy dalej! Ofensywna akcja Polki, bardzo precyzyjne ataki po kątach dały jej pozostanie w meczu (6-6).

16:36

6-6 Piłka meczowa dla McHale. Autowy forhend Radwańskiej (5-6).

16:35

6-6 Sędzina zdecydowała, że piłka dwa razy odbiła się po stronie McHale. I słusznie. Jest punkt dla Polki i remis po 5.

16:34

6-6 Udany atak do bekhendu. Dwa serwisy przed nią, które mogą przesądzić o jej zwycięstwie (4-5).

16:33

6-6 Obroniła się Polka - cały czas była w defensywie. Wreszcie McHale trafia w siatkę (3-5).

16:32

6-6 As serwisowy McHale. Robi się bardzo niebezpiecznie (2-5).

16:31

6-6 Amerykanka wreszcie to uczyniła po świetnym serwisie (2-4).

16:31

6-6 Nadal nie ma wygranego punktu przez serwującą (2-3).

16:30

6-6 Doskonała akcja McHale, która "zabiegała" Polkę (2-2).

16:29

6-6 I teraz mini break dla Polki. Amerykanka przegrała oba swoje serwisy (2-1).

16:28

6-6 Straty odrobione, choć smecz był nieudany, Amerykanka odegrała w aut.

16:28

6-6 Już na początku mini break dla McHale. Nieudany forhend w siatkę Radwańskiej.

16:27

6-6 No to będzie tie-break. Radwańska nie może go przegrać, jeśli chce pozostać w tym turnieju.

16:26

6-5 Podwójny błąd serwisowy McHale (15-30).

16:25

6-5 McHale cały czas utrzymuje dobry procent wygrywanych piłek przy swoich pierwszych serwisach i gra bardzo agresywnie.

16:23

6-5 Pięknie! Polka obroniła się wyrzucającym serwisem i wolejem. Amerykanka pod presją.

16:23

5-5 Serwis do środka, z którym nie radzi sobie rywalka.

16:22

5-5 Szczęśliwy punkt Polki. Piłka po siatce całkowicie zmyliła Amerykankę. A potem siatka i już jest remis po 40.

16:21

5-5 Za słaby serwis i kończący return McHale. Dwa break pointy.

16:21

5-5 Ładny slajs Polki. A już była w trudnej sytuacji. Jeszcze punkt do odrobienia (15-30).

16:19

5-5 Newralgiczny moment w tym secie. W poprzednim właśnie na tym etapie Polka straciła swoje podanie (0-30).

16:18

5-5 Dobry return Polki, ale potem Amerykanka odzyskała inicjatywę i zdobyła kolejny punkt krótkim forhendem. Za chwile podanie Agi.

16:17

5-4 Świetnie uplasowany forehend po linii McHale.

16:16

5-4 Polka prowadziła 15-0, ale już jest 30-15 dla rywalki. Oczywiście po dobrym podaniach.

16:13

5-4 Gem wygrany do 0. McHale jakby trochę go oddała wierząc w swoje podanie, ale to tylko złudzenie. Radwańska bardzo dobrze serwowała i wykorzystała nie najlepsze returny rywalki. Za chwile Amerykanka będzie serwować, by pozostać w tym secie.

16:11

4-4 Remis. Nieczyste odegranie Polki ląduje w siatce.

16:10

4-3 Odważna akcja Radwańskiej. Dalekie piłki w boczny narożnik zmusiły McHale do błędu, ale to na prowadzi w tym gemie 30-15.

16:06

4-3 Polka dorzuciła do swojej kolekcje trzeciego asa. Gema wygrała do 15 po autowym forhendzie rywalki, a więc wszystko wraca do normy z pierwszej części premierowej partii.

16:03

3-3 Na drugą wpadkę przy swoim serwisie McHale już sobie nie pozwoliła. Bardzo pewnie wygrany do 15.

16:01

3-2 Fenomenalny skrót McHale. Techniczne zagrania nie są jej znakiem firmowym, ale w tym spotkaniu stosuje je nad wyraz często (0-15).

15:59

3-2 Radwańska odzyskuje prowadzenie - najpierw as, potem doskonały bekhend po linii.

15:57

2-2 Polka musi wybiegać każdy punkt. McHale rozrzuca ją po korcie, ale coraz częściej się myli.

15:56

2-2 I jest punkt dla Radwańskiej! McHale nie wytrzymała długiej wymiany i umieściła bekhend w siatce.

15:54

1-2 Doskonały return Polki po drugim podaniu Amerykanki. Dwa break pointy.

15:54

1-2 Podwójny błąd serwisowy McHale (30-15 dla Agi).

15:52

1-2 Jak Amerykanka będzie tak dalej serwować, to Radwańskiej trudno będzie odrobić stratę.

15:50

1-2 Jest przełamanie dla McHale! Wcześniej Amerykanka doskonale wybroniła się z typowej dla Polki akcji skrót-lob.

15:49

1-1 Pierwszego Polka broni asem serwisowym.

15:49

1-1 Niestety będą dwie szanse na przełamanie dla Amerykanki.

15:47

1-1 Znowu niebezpiecznie. Bardzo dobrze porusza się po korcie McHale.

15:46

1-1 Łatwy gem dla Amerykanki zakończony nietypowo, bo skrótem.

15:45

1-0 McHale nadal bombarduje serwisem (0-30).

15:44

1-0 Jest ciężko wywalczony punkt przez Radwańską. Polka kończy tego gema wolejem po linii.

15:43

0-0 Ambitna postawa McHale. Dobiegła do stop woleja, ale odegrała w aut.

15:42

1-0 Równowaga (40-40). Niezdecydowanie Polki kosztowało ją szansę na wygranie  premierowego gema.

15:41

0-0 Było przez moment niebezpiecznie, ale ładnym bekhendem po linii Polka wyrównuje na 30-30.

15:39

Drugiego seta rozpoczyna Radwańska.

15:38

Agnieszce Radwańskiej z trybun kibicuje jeden z największych "walczaków" w polskiej piłce, Marcin Wasilewski. Oby jego obecność zmobilizowała Polkę na drugą i - mamy nadzieję - trzecią partię.

15:37

5-7 Niestety - jest historyczny set dla McHale.

15:36

5-6 Druga piłka setowa dla McHale. Za daleki lob Polki.

15:35

5-6 Bardzo zacięty ten gem. Znowu równowaga. Nieudany bekhend Polki.

15:34

5-6 Podwójny błąd serwisowy McHale. Pierwszy w tym meczu. Amerykanka czuje chyba presję związaną z możliwością wygrania pierwszego seta w rywalizacji z Polką (w szóstym meczu). Będzie kolejny break point dla krakowianki.

15:33

5-6 Piłka setowa po nieudanym slajdzie Radwańskiej.

15:31

5-6 McHale broni się... podaniem. Gramy na przewagi (40-40).

15:30

5-6 Break point dla Radwańskiej.

15:30

5-6 Już jest remis. Znowu ten serwis...

15:28

5-6 Nie wytrzymuje Amerykanka. 30-0 dla Radwańskiej.

15:26

5-6 I jest break dla McHale! Polka pomogła jej w tym podwójnym błędem serwisowym.

15:26

5-5 Sędzia wywołał aut, ale challenge Amerykanki zweryfikował tę decyzję. Powtórka punktu.

15:24

5-5 Amerykanka będzie mieć dwie szanse na przełamanie.

15:22

5-5 Pierwsza dłuższa akcja wygrana przez McHale (0-15).

15:22

5-5 Gramy dalej w tym secie. Będziemy to powtarzać do znudzenia - kiedy McHale wyjdzie pierwszy serwis, to praktycznie nie ma czego zbierać.

15:20

5-4 McHale niemal całkowicie unika gry bekhendem. Radwańska to widzi i coraz częściej gra w tę stronę rywalki (15-15).

15:18

5-4 Perfekcyjny gem, znów do 0. Po zmianie stron McHale będzie bronił się przed strata seta.

15:17

4-4 I kolejny smecz. Bardzo dobrze wygląda Polka przy swoim podaniu.

15:17

4-4 Dwa dość łatwe punkty "Isi". Najpierw udany smecz w prawo, potem drajw wolej w lewo.

15:15

4-4 Polka wyrzuca return. Ważny gem Radwańskiej.

15:15

4-3 Kiedy tylko Radwańska zmienia rotację, McHale posyła piłkę w siatkę. Broni się jednak wciąż dobrym serwisem i mocnymi forehandami.

15:11

4-3 Radwańska nie ustępuje rywalce formą serwisową. Na razie ten mecz toczy się pod dyktando zawodniczki podającej, co jest charakterystyczne raczej dla męskiego tenisa.

15:08

3-3 I jest ten punkt. McHale wychodzi z trudnej sytuacji dzięki kolejnym dobrym serwisom.

15:08

3-2 McHale broni brak pointa wyrzucającym serwisem, a po chwili zyskuje szanse na wyrównanie.

15:07

3-2 Jest szansa na przełamanie po ładnym odchodzącym forhendzie (40-30).

15:06

3-2 McHale poszła do siatki, ale Polka nic sobie z tego nie zrobiła i minęła rywalkę zagraniem po linii (30-15).

15:03

3-2 Gem wygrany do zera. McHale robiła co mogła i biegała do każdej piłki, ale nie poradziła sobie z technicznymi zagraniami "Isi".

15:02

2-2 Radwańska coraz pewniej czuje się na korcie, o czym świadczy większa liczba skrótów niż w starciu z Janković. Radwańska częściej podejmuje ryzyko.

15:01

2-2 McHale dalej utrzymuje dobrą dyspozycję serwisową. Polce trudno zdążyć do piłek zagrywanych w środek kortu. Gema kończy smecz przy siatce.

14:56

2-1 Wreszcie Radwańska posyła wygrywający serwis. Nadal bez breaków.

14:55

1-1 Podwójny błąd serwisowy Polki, a potem kolejny udany skrót Amerykanki (40-30).

14:54

1-1 McHale jest dość niecierpliwa. Stara się szybko kończyć akcje, a gdy się to nie udaje, wyrzuca (40-0 dla Agnieszki).

14:52

1-1 Amerykanka spokojnie odrabia straty. Przede wszystkim bardzo dobrze serwowała, a do tego popisała się m.in. ładnym skrótem i drajw wolejem.

14:51

1-0 Duży aut, a potem pierwszy as McHale (15-15).

14:50

1-0 McHale ma duże problemy z trafieniem w kort. Zdobyła dwa "oczka", ale to Radwańska utrzymała swoje podanie i dobrze weszła w ten mecz.

14:48

0-0 McHale jeszcze nigdy nie wygrała seta z "Isią", a mierzyła się z nią 5-krotnie.

14:47

Witamy i od razu zapraszamy na pierwszego seta meczu Radwańskiej z McHale. Od serwisu rozpoczęła Polka.