Wimbledon: Radwańska poznała rywalkę. Jeszcze nigdy z nią nie wygrała

Krzysztof Sobczak
06.07.2017 21:00
Agnieszka Radwańska
fot. PAP/EPA

W trzeciej rundzie Wimbledonu rozstawiona z "9" Agnieszka Radwańska zmierzy się z turniejową "19" Timeą Bancsinszky. Polka jeszcze nigdy nie pokonała 28-letniej Szwajcarki.

Zagłosuj

Kto wygra mecz?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Choć obie zawodniczki od kilkunastu lat są w tourze, grały ze sobą zaledwie... raz. W ubiegłorocznym turnieju w Miami Helwetka pokonała krakowiankę w trzech setach 2:6, 6:4, 6:2. Wbrew pozorom, to nie była jednak ich jedyna konfrontacja.

Zobacz także

Panie spotkały się bowiem w Pucharze Federacji. W 2015 roku Bancsinszky ograła Radwańską 6:1, 6:1. Teraz podopieczna Tomasza Wiktorowskiego ma nadzieję na poprawienie tego bilansu i premierowe zwycięstwo z rówieśniczką [obie mają po 28 lat - przyp. red.] ze Szwajcarii.

- Fajnie zagrać z nią na nowej nawierzchni, bo na trawie nie grałyśmy... i poprawić bilans - powiedziała na konferencji prasowej "Isia". Oba wcześniejsze pojedynki odbyły się na nawierzchni twardej.

W drugiej rundzie Wimbledonu Agnieszka Radwańska, po blisko 3-godzinnym boju i obronie dwóch meczboli, pokonała Christinę McHale z USA 5:7, 7:6(7), 6:3. Timea Bacsinszky "zmiotła" z kortu Kristinę Kucową 6:1, 6:0. Mecz Szwajcarki z Polką odbędzie się najprawdopodobniej w sobotę, ale na szczegółowy plan gier musimy poczekać do piątku.

RaioZET.pl/Twitter/KS