Wimbledon: Nadal za burtą! Przegrał po morderczym meczu

Andreas Nicolaides
10.07.2017 21:55
Rafael Nadal

Rafael Nadal sensacyjnie przegrał z Gillesem Mullerem z Luksemburga w 4. rundzie Wimbledonu 3:6, 4:6, 6:3, 6:4, 13:15. To największa jak do tej pory niespodzianka w turnieju mężczyzn, bowiem Hiszpan uchodził za jednego z głównych faworytów do końcowego zwycięstwa.

Problemów z awansem do ćwierćfinału nie mieli w poniedziałek dwaj inni kandydaci do tytułu. Roger Federer w trzech setach rozprawił się z Grigorem Dimitrovem, a Andy Murray - obrońca tytułu - pokonał Benoit Paire'a, pogromcę Jerzego Janowicza.

Niespodziewanie z rywalizacją pożegnał się Nadal, którego mecz trwał prawie 5 godzin. Niesamowity przebieg miał set ostatni, w którym Hiszpan i Muller grali na przewagi w gemach. Luksemburczyk rozstrzygnął mecz na swoją korzyść dopiero po 28 gemach.

Wyniki poniedziałkowych meczów 4. rundy Wimbledonu 2017 (1/8 finału) gry pojedynczej mężczyzn:
Gilles Muller (Luksemburg, 16) - Rafael Nadal (Hiszpania, 4) 6:3, 6:4, 3:6, 4:6, 15:13
Milos Raonic (Kanada, 6) - Alexander Zverev (Niemcy, 10) 4:6, 7:5, 4:6, 7:5, 6:1
Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 13) 6:4, 6:2, 6:4
Tomas Berdych (Czechy, 11) - Dominic Thiem (Austria, 8) 6:3, 6:7 (1-7), 6:3, 3:6, 6:3
Sam Querrey (USA, 24) - Kevin Anderson (RPA) 5:7, 7:6 (7-5), 6:3, 6:7 (11-13), 6:3
Andy Murray (Wielka Brytania, 1) - Benoit Paire (Francja) 7:6 (7-1), 6:4, 6:4
Marin Cilic (Chorwacja, 7) - Roberto Bautista (Hiszpania, 18) 6:2, 6:2, 6:2