Wimbledon: Koniec przygody Jerzego Janowicza

Krzysztof Sobczak
07.07.2017 18:01
Jerzy Janowicz
fot. PAP/EPA

Jerzy Janowicz po raz drugi na przestrzeni miesiąca przegrał z Benoit Paire'm i na trzeciej rundzie zakończył swój udział w Wimbledonie. Francuz wygrał w trzech setach 6:2, 7:6(2), 6:3.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Tym samym Paire wyrównał bilans spotkań z Polakiem na 2-2. W czwartej rundzie zagra z liderem rankingu tenisistów Andy Murray'em lub Fabio Fogininim.

Zobacz także

Francuz zaprezentował kosmiczną formę. Znakomicie serwował, ale na uwagę zasługiwały przede wszystkim jego drop szoty grane z dużą rotacją tuż za siatkę. Co więcej, nie zawsze był w komfortowej pozycji, by popisać się takim uderzeniem. Łodzianin do wielu z nich nawet nie ruszył i mógł tylko bezradnie patrzeć na finezyjne zagrana rywala.

W pierwszej partii Janowicz nie miał nic do powiedzenia. W drugiej pojawił się nawet setbol, ale Paire obronił się - a jakże - skrótem. Potem postawił tylko nad kropkę na "i" - przełamał serwis łodzianina na 3:5, a po chwili było już po meczu.

Dla Jerzego Janowicza to najlepszy występ w Welskim Szlemie od Australian Open w 2015 roku, kiedy także dotarł do trzeciej rundy.

Tym samym z polskich zawodników została nam już tylko Agnieszka Radwańska, która w sobotę zagra z Timeą Bacsinszky, a stawką tego spotkania będzie awans do czwartej rundy.

RadioZET.pl/KS