Wimbledon: Federer w półlfinale, niespodziewana porażka Djokovica

Andreas Nicolaides
12.07.2017 19:40
Roger Federer

Roger Federer nie miał problemów z awansem do półfinału Wimbledonu 2017. W trzech setach pokonał w 1/4 Milosa Raonica 6:4, 6:2, 7:6(4). Z turniejem niespodziewanie pożegnał się za to Novak Djoković, który skreczował w starciu z Tomasem Berdychem. To właśnie Czech będzie rywalem Federera w walce o finał.

Raonić postawił opór Szwajcarowi tylko w trzecim secie. Obaj tenisiści grali gem za gem, dopiero w tie breaku Federer przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W poprzednich dwóch setach Kanadyjczyk trzykrotnie dawał się przełamywać, czego efektem były porażki 4:6, 2:6.

W drugim - rozgrywanym równolegle - ćwierćfinale faworyzowany Djoković poddał mecz z powodu kontuzji. W pierwszym secie przegrał po tie breaku do 2. W kolejnym przegrywał w gemach 0:2 - w tym momencie mecz się zakończył.

Wcześniej awans do półfinału zapewnili sobie Sam Querrey, który wyeliminował Andy'ego Murraya i Marin Cilić, który wygrał z Gillesem Mullerem.