Zamknij

To nie żart. Agnieszka Radwańska zagra w Wimbledonie

15.06.2022 17:57
Agnieszka Radwańska
fot. MICHAL KLAG/REPORTER/East News

Agnieszka Radwańska weźmie udział w wielkoszlemowym Wimbledonie 2022. Polska tenisistka dostała specjalne zaproszenie do turnieju z udziałem legend.

Agnieszka Radwańska przeżyła niezapomniane chwile podczas Wimbledonu. Przypomnijmy, że to właśnie na angielskich kortach Polka dotarła do jedynego wielkoszlemowego finału. Wówczas przegrała po trzysetowym boju z Amerykanką Sereną Williams.

Teraz nasza tenisistka dostała okazję, by ponownie zaprezentować swoje umiejętności w Wimbledonie 2022. Krakowianka weźmie bowiem udział w turnieju dla legend, a jej partnerką będzie Serbka Jelena Janković.

Radwańska wraca na Wimbledon

Organizatorzy ogłosili już komplet par, które wystartują w Londynie. Listę otwierają Belgijka Kim Clijsters i Szwajcarka Martina Hingis. Oprócz nich w turnieju legend kobiet zagrają m.in. Nathalie Dechy i Barbara Schett, czy  Daniela Hantuchova i Laura Robson.

Turniej pań będzie składał z dwóch etapów. Najpierw odbędzie się faza grupowa, w której osiem par zostanie podzielonych na dwie grupy po cztery w każdej z nich. Do finału zakwalifikują się tylko zwycięzcy.

RadioZET.pl