Wielki mecz Huberta Hurkacza. Polak rozbił rywala i zagra w ćwierćfinale

22.09.2022 18:02
Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz kapitalnie spisał się w drugiej rundzie turnieju ATP w Metz. Tenisista z Wrocławia wygrał z Dominikiem Thiemem 6:3, 6:4 i awansował do ćwierćfinału. Tam jego rywalem będzie reprezentant Francji Arthur Rinderknech.

Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie ATP w Metz miał wolny los i rozpoczął zawody od drugiej części. Mecz z Dominikiem Thiemem miał mało obiecujący początek dla Polaka, który w pierwszym gemie przegrywał 15:40 przy własnym serwisie. Ubiegłoroczny triumfator tego turnieju zdołał jednak obronić oba break-pointy, a później w ósmym gemie przełamał rywala, co wystarczyło, aby wygrać seta.

W drugiej partii także o wyniku przesądziło jedno przełamanie, tym razem w piątym gemie. Poza tym obaj zawodnicy wykorzystywali swoje podanie i nie musieli bronić ani jednego break-pointa. Hurkacz wykorzystał pierwszą piłkę meczową, pieczętując awans do ćwierćfinału.

Hurkacz w ćwierćfinale ATP w Metz

Rywalem Hurkacza w ćwierćfinale będzie Arthur Rinderknech. Na początku Francuz wyeliminował Hiszpana Jaume Munara, a w 2. rundzie skorzystał na kreczu Gruzina Nikołoza Basilaszwilego. Z Hurkaczem zmierzy się po raz drugi. Tenisiści rywalizowali w tegorocznym ATP Masters 1000 w Miami i wówczas Polak zwyciężył w dwóch setach.

Hubert Hurkacz - Dominic Thiem 6:3, 6:4.