Andy Murray prawdopodobnie nie zagra do końca sezonu

Mikołaj Pietraszewski
06.09.2017 18:14
Murray
fot. East News

Zajmujący drugie miejsce w światowym rankingu brytyjski tenisista Andy Murray poinformował, że prawdopodobnie nie zagra już do końca sezonu. "To najlepsza decyzja dla mojej przyszłości" - powiedział 30-letni Szkot, cytowany przez BBC.

Murray zmaga się z urazem biodra, przez który wycofał się z rozgrywanego obecnie w Nowym Jorku wielkoszlemowego US Open. Decyzję ogłosił dwa dni przed rozpoczęciem turnieju. Ostatni mecz rozegrał w lipcu w Wimbledonie.

Zobacz także

Brytyjczyk zapowiedział, że na pewno nie weźmie udziału w październikowych turniejach w Pekinie i Szanghaju, a najprawdopodobniej opuści też zawody w Wiedniu i Paryżu. To oznaczałoby, że nie zakwalifikuje się na zamykającą sezon imprezę World Tour Finals w Londynie - obecnie w rankingu Race to London zajmuje dziewiątą pozycję.

"Ten rok był frustrujący z wielu powodów. Jestem pewien, że po tym okresie odpoczynku i rehabilitacji wrócę na najwyższy poziom i w przyszłym sezonie będę walczył o tytuły w turniejach wielkoszlemowych. 2018 rok rozpocznę imprezą w Brisbane, która będzie przygotowaniem do Australian Open" - napisał Murray na Facebooku.

Brytyjczyk zdobył w karierze 45 tytułów, ale w tym roku zdołał triumfować tylko w Dubaju. W dorobku ma też dwa złote medale igrzysk olimpijskich w grze pojedynczej, wywalczone w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016).

RadioZET.pl/PAP/MP