Zamknij

Iga Świątek zagra w WTA w Dubaju. Kiedy początek turnieju?

04.03.2021 16:54
Iga Świątek
fot. PAP/EPA

Iga Świątek na początku marca rozpocznie grę w turnieju WTA w Dubaju. Polska tenisistka przystąpi do niego po triumfie w Adelajdzie. Kiedy rozpocznie się turniej WTA w Dubaju? Kiedy kolejny mecz Igi Świątek?

  • Iga Świątek wystąpi w marcowym turnieju WTA w Dubaju
  • Turniej WTA w Dubaju rozpocznie się 7 marca i potrwa do 13 marca
  • Z udziału w zawodach zrezygnowało wiele znanych zawodniczek - m.in. Naomi Osaka i Serena Williams

WTA w Dubaju to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w całym cyklu. Zazwyczaj jest bardzo mocno obsadzony, tym razem jednak zabraknie kilku czołowych zawodniczek.

Do startu w ogóle nie zgłosiła się triumfatorka Australian Open - Naomi Osaka, podobnie uczyniła Serena Williams. Wycofały się natomiast Sofia Kenin, Ashleigh Barty, Bianca Andreescu i Simona Halep. Ta ostatnia miała bronić tytułu wywalczonego w Dubaju w poprzednim roku.

WTA w Dubaju: Kiedy odbędzie się turniej? Kiedy gra Świątek?

To oznacza, że z czołowej dziesiątki rankingu WTA zabraknie aż sześciu zawodniczek. W związku z tym kibice w gronie faworytek widzą Igę Świątek. Polka jest jedną z rewelacji światowego tenisa w ostatnich miesiącach.

Nasza zawodniczka zyskała sławę dzięki zwycięstwu w Roland Garros w 2020 roku. Niedawno do swojej kolekcji dołożyła triumf w turnieju WTA w Adelajdzie. Po tym awansowała na 15. miejsce w rankingu.

Turniej WTA w Dubaju rozpocznie się 7 marca i potrwa do 13 marca. Drabinka turniejowa nie jest jeszcze znana, ale należy się spodziewać, że Świątek swój pierwszy mecz rozegra właśnie w dniu inaugurującym całą imprezę.

ZOBACZ KONIECZNIE: Wielki tenis wraca do Polski. W lipcu odbędzie się turniej WTA w Gdyni