WTA Wuhan: Udany start Radwańskiej. Będzie okazja do rewanżu

25.09.2017 10:35
Agnieszka Radwańska

Rozstawiona z "9" Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Wuhan. W pierwszym spotkaniu Polka pokonała sensacyjną półfinalistkę tegorocznego Wimbledonu Magdalenę Rybarikową (28. WTA) 6:4, 7:5.

Zagłosuj

Czy Agnieszka Radwańska wygra turniej w Wuhan?

Liczba głosów:

Kolejną rywalką krakowianki będzie Daria Gawriłowa lub Julia Goerges. Z obiema zawodniczkami Polka ma rachunki do wyrównania - w tym sezonie przegrała zarówno z Niemką (w Cincinnati), jak i z grającą w barwach Australii Rosjanką (w New Haven).

Radwańska powróciła do turniejowej rywalizacji po przerwie spowodowanej chorobą, która zmusiła ją do wycofania się ze zmagań w Tokio. W pierwszym spotkaniu w Wuhan zaprezentowała jednak dobrą formę, choć nie uniknęła przestoju, który mógł kosztować ją utratę drugiego seta.

Już w pierwszej odsłonie podopieczna Tomasza Wiktorowskiego musiała bronić się przed porażką. Przegrywała 2:4, ale cztery kolejne gemy padły jej łupem. Rybarikowa długo przeżywała niewykorzystaną szansę i drugiego seta rozpoczęła z większą nerwowością. Zdeprymowana swoją postawą często machała głową i rękami, patrzyła w kierunku trenera i nie potrafiła znaleźć recepty na coraz swobodniej poczynającą sobie Polkę. Do gry powróciła dopiero przy stanie 5:2 - nie mając już nic do stracenia grała lepiej, odważniej chodziła do siatki i ryzykowała na zagrywce. To pozwoliło jej na odrobienie strat (5:5), ale potem znów sprawy w swoje ręce wzięła Radwańska, która wygrała 7:5 i cały mecz 2-0.

Do drugiej rundy awansowała także Magda Linette, która pokonała Anett Kontaveit z Estonii 7:5, 6:4. Teraz poznanianka zmierzy się z Kateriną Siniakową.