Zamknij

WTA: Kolejne turnieje dodane do kalendarza. Zmiany w systemie rankingowym

09.07.2020 22:36
Linette i Świątek
fot. Wojciech KUBIK/East News

Szef WTA Steve Simon poinformował, że do obecnego kalendarza najsilniejszych kobiecych rozgrywek tenisowych zostały dodane dwa kolejne turnieje - w Pradze i Lexington w USA. Co więcej, w systemie rankingowym pań zostały wprowadzone niewielkie zmiany.

Sprawująca pieczę nad tenisową rywalizacją elity kobiet organizacja WTA dodała do tegorocznego kalendarza dwa turnieje: w Pradze oraz Lexington (USA). Wprowadzono także zmiany w systemie rankingowym w dobie pandemii koronawirusa.

Na pozostałą część 2020 roku zaplanowanych jest łącznie 21 turniejów WTA. Pierwszy z nich ma się rozpocząć 3 sierpnia w Palermo. Rozgrywki pauzują od marca, kiedy COVID-19 zatrzymał prawie cały sportowy świat.

Zobacz także

WTA: Turnieje w Pradze i Lexington w USA dodane do kalendarza

- Z radością witamy Pragę i Lexington w tymczasowym kalendarzu na 2020 rok - powiedział szef WTA Steve Simon.

Z uwagi na kilkumiesięczną przerwę zdecydowano także o modyfikacji systemu rankingowego. Do końca grudnia 2020 klasyfikacja WTA nie będzie obejmowała wyników z ostatnich 52 tygodni, jak dotychczas, tylko z okresu od marca 2019 roku. Pod uwagę brane będzie najlepszych 16 wyników, przy czym nie można wliczać dwóch edycji tego samego turnieju.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu