WTA Stuttgart: Nieudany powrót Radwańskiej. Meczu z Szarapową nie będzie

25.04.2017 22:17
Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska (8. WTA) przegrała swój pierwszy mecz po dłuższej przerwie. W pierwszej rundzie turnieju WTA w Stuttgarcie lepsza okazała się Jekaterina Makarowa (43. WTA). Rosjanka zwyciężyła 6:2, 6:4.

"Isia" postanowiła zrobić sobie przerwę od gry w tenisa po nieudanym występie w Miami pod koniec marca. Krakowianka dotarła wprawdzie do trzeciej rundy, ale w niej "dostała lanie" od Mirjany Lucić-Baroni (0:6, 3:6). Stuttgart miał być premierowym w tym sezonie kontaktem z nielubianą przez Polkę ziemną nawierzchnią.

W pierwszym secie Radwańska nie istniała na korcie. Makarowa, której zdarza się popełniać liczne błędy, tym razem sama zmuszała Polkę do pomyłek, a do tego notowała dużo winnerów. To dało jest zwycięstwo 6:2.

Drugi set rozpoczął się aż od pięciu przełamań. Polka prezentowała się lepiej, grała odważniej, ale Rosjanka i to przetrwała. Kluczowy okazał się szósty gem, w którym 43. rakieta świata wygrała swoje podanie i w kolejnych pilnowała przewagi. Mogła ją stracić, bo przy stanie 5:4 i swoim serwisie popełniła trzy proste błędy i dała Radwańskiej trzy szanse na breaki. Ostatecznie wybroniła się świetnymi podaniami, wygrała 6:4 i cały mecz 2-0.

W drugiej rundzie Makarowa zmierzy się z Robertą Vinci lub ze swoją rodaczką, powracającą po wpadce dopingowej Marią Szarapową.