Zamknij

Ashleigh Barty pokonała Arynę Sabalenkę i zwyciężyła w turnieju w Stuttgarcie

25.04.2021 19:14
Ashleigh Barty
fot. PAP/EPA

Ashleigh Barty pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę 3:6, 6:0, 6:3 w finale turnieju WTA w Stuttgarcie i tym samym sięgnęła po swoje 11 singlowe zwycięstwo w karierze. Australijka to obecna liderka światowego rankingu tenisistek.

  • Ashleigh Barty pokonała Arynę Sabalenkę w finale turnieju WTA w Stuttgarcie
  • Australijka przegrała pierwszego seta 3:6, ale w drugim zwyciężyła aż 6:0, a w trzecim - 6:3
  • Dla obecnej liderki światowego rankingu to 11 singlowy triumf w karierze

Ashleigh Barty, liderka światowego rankingu tenisistek, zwyciężyła w turnieju WTA na kortach ziemnych w Stuttgarcie (pula 456 tys. euro). W finale Australijka wygrała z rozstawioną z numerem piątym Białorusinką Aryną Sabalenką 3:6, 6:0, 6:3

Dla Barty, która dzień wcześniej skończyła 25 lat, to jedenasty triumf w karierze, a trzeci w tym sezonie. Białorusinka ma na koncie dziewięć wygranych imprez.

WTA Stuttgart: Ashleigh Barty pokonała Arynę Sabalenkę w finale

Australijka przez większość poprzedniego roku nie grała (nie wróciła do rywalizacji po zakończeniu przerwy spowodowanej pandemią COVID-19).

Jeżeli chodzi o występy tylko w turniejach na kortach ziemnych, Barty odniosła dopiero drugie zwycięstwo. Pierwszy raz cieszyła się z triumfu na takiej nawierzchni w wielkoszlemowym French Open w 2019 roku. W kolejnej edycji prestiżowej imprezy w Paryżu nie wzięła udziału, a triumfowała Iga Świątek.

Ashleigh Barty - Aryna Sabalenka: Wynik finałowego meczu WTA w Stuttgarcie

Wynik finału:

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Aryna Sabalenka (Białoruś, 5) 3:6, 6:0, 6:3.

RadioZET.pl/PAP