Zamknij

WTA Stambuł: Krecz Agnieszki Radwańskiej w meczu pierwszej rundy

Krzysztof Sobczak
24.04.2018 15:05
Agnieszka Radwańska
fot. AFP/EastNews

Rozstawiona z numerem "3" Agnieszka Radwańska przegrała z kontuzją i skreczowała w meczu pierwszej rundy turnieju WTA w Stambule z Donną Vekić (54. WTA). To był premierowy w tym sezonie występ Polki na nawierzchni ziemnej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kolejną rywalką Chorwatki będzie Belgijka Alison van Uytvanck lub jej rodaczka, ale broniąca barw Australii Alja Tomljanović.

Zobacz także

21-letnia Vekić znana była do tej pory jedynie młodszej z sióstr Radwańskich. Panie spotkały się trzykrotnie i dwa razy lepsza była Ula. Z Agnieszką mierzyła się pierwszy raz.

Radwańska i Vekić zgodnie podkreślają, że nie lubią grać na mączce, bo ich gra opiera się na szybkości. Mimo to krakowianka ma dobre wspomnienia ze Stambułu, gdyż wygrywała ten turniej dekadę temu. W tym roku tego sukcesu na pewno nie powtórzy, bo odpadła już w pierwszej rundzie.

Radwańska kompletnie nie radziła sobie z mocnymi uderzeniami rywalki, a ta z kolei znakomicie poruszała się po korcie, wykorzystywała całą jego geometrię i zmuszała Polkę do biegania. Przy stanie 1:6, 0:2 Radwańska poprosiła o przerwę medyczną, a następnie skreczowała ze względu na bóle pleców.

Pierwsza runda turnieju WTA w Stambule:

(3) Agnieszka Radwańska - Donna Vekić 1:6, 0:2 krecz Polki

RadioZET.pl/KS