WTA Seul: Finał Linette z Muchovą opóźniony z powodu deszczu [AKTUALIZACJA]

22.09.2019 13:00
Linette - Muchova
fot. PAP/EPA

Finał turnieju WTA w Seulu pomiędzy Magdą Linette a Karoliną Muchovą opóźnił się z powodu złych warunków atmosferycznych. Ciągły deszcz uniemożliwiał rozpoczęcie spotkania przez sześć godzin. Ostatecznie mecz rozpoczął się o godzinie 13:00.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Finał turnieju WTA na kortach twardych w Seulu (z pulą nagród 226 750 dolarów) z udziałem Magdy Linette wciąż się opóźniał. Rozegranie meczu rozstawionej z numerem czwartym polskiej tenisistki z Czeszką Karoliną Muchovą uniemożliwiał od czterech godzin deszcz.

WTA Seul: Finał Linette - Muchova opóźniał się z powodu deszczu

Pierwotnie decydujące spotkanie miało rozpocząć się o godzinie 7:00 czasu polskiego, ale systematycznie pora wyjścia na kort zawodniczek jest przesuwana z powodu opadów. Po sześciu godzinach jako nową porę wyznaczono 13:00 i dopiero wówczas udało się rozpocząć finałowe starcie.

Zajmująca 48. miejsce w światowym rankingu Linette walczy o drugi w karierze tytuł w turnieju WTA. W drugiej połowie sierpnia triumfowała w nowojorskim Bronksie. W ćwierćfinale tamtej imprezy po raz pierwszy w karierze zmierzyła się ze sklasyfikowaną o trzy pozycje wyżej Muchovą. Czeszka wciąż czeka na pierwszy sukces w zawodach cyklu. W finale zagrała dotychczas raz - w tym sezonie dotarła do tego etapu w Pradze. 27-letnia poznanianka jest nieco bardziej doświadczona - w pojedynku o taką stawkę wystąpi po raz trzeci. Pierwszy raz miało to miejsce cztery lata temu w Tokio.

W kwalifikacjach turnieju w Korei Południowej odpadła Urszula Radwańska.

RadioZET.pl/PAP/MG