WTA New Haven: Zhang za mocna dla Magdy Linette

23.08.2017 22:32
Magda Linette

Magda Linette (82. WTA) na drugiej rundzie zakończyła swoją przygodę z ostatnim przed US Open turnieju w New Haven. Polka przegrała z Chinką Shuai Zhang (29. WTA) 3:6, 7:6(4), 6:3.

25-letnia poznanianka przebijała się do głównej drabinki przez kwalifikacje, a w pierwszej rundzie sprawiła miłą niespodziankę pewnie ogrywając Robertę Vinci. Zaskoczyła też Chinka, która nieoczekiwanie wyeliminowała turniejową "3" i dwukrotną mistrzynię Wimbledonu, Petrę Kvitovą.

Tym razem nie sprawdziło się powiedzenie "do trzech razy sztuka". W dwóch poprzednich meczach Polka uległa Chince i nie inaczej było w środę.

Linette zawaliła początek spotkania - w trzech pierwszych gemach nie zdobyła ani jednego punktu (!), dała się przełamać i choć później starcie się wyrównało, to nie wystarczyło do odrobienia strat.

Drugą partię Polka także rozpoczęła od utraty własnego podania, a w kolejnej przerwie, przy stanie 1:2, poprosiła o pomoc fizjoterapeutkę w związku z bólem pleców. Grymas towarzyszył jej przez resztę tej odsłony, a mimo to podjęła walkę i odwróciła losy tego seta w ostatniej chwili. Linette przełamała rywalkę na 5:5, a finalnie ograła w tie-breaku do 4.

Od stanu 4:5 w drugiej partii poznanianka grała bardzo pewnie i agresywnie, doskonale wybierała kąty i trafiała z najtrudniejszych piłek. Taki obraz utrzymał się do połowy trzeciego seta, kiedy Linette dała się przełamać na 3:5 i w konsekwencji, po chwili, przegrała cały mecz. W 1/4 finału Zhang zmierzy się z kolejną kwalifikantką, Belgijką Elise Mertens.

W turnieju pozostała jeszcze Agnieszka Radwańska, która w ćwierćfinale zmierzy się z inną z Chinek, rozstawioną z "8" Shuai Peng.