WTA Miami: Ćwierćfinały bez Radwańskiej, Azarenka za mocna

Krzysztof Sobczak
27.03.2018 00:52
Agnieszka Radwańska w turnieju w Miami
fot. PAP/EPA

Rozstawiona z numerem "30" Agnieszka Radwańska przegrała w czwartej rundzie turnieju WTA w Miami z Wiktorią Azarenką (186. WTA) 2:6, 2:6. W ćwierćfinale Białorusinka zagra z Karoliną Pliskovą.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W poprzedniej rundzie "Isia" po znakomitym spotkaniu pokonała liderkę rankingu tenisistek Simonę Halep, a w walce o ćwierćfinał przyszło jej się zmierzyć z byłą "jedynką". Azarenka wraca dopiero do rywalizacji po narodzinach dziecka i problemach osobistych związanych z prawami do opieki nad synem, ale już teraz widać, że ma ogromną motywację, by wrócić na szczyt.

Zobacz także

Radwańska - Azarenka: niekorzystny bilans

Było to już 18. spotkanie tych tenisistek i po raz 13. lepsza okazała się Białorusinka. Azarenka zaprezentowała dokładnie to, z czego jest znana od wielu lat - mocne, agresywne i bardzo precyzyjne zagrania zza linii kortu. To wystarczyło, by ograć Polkę.

Wynik jest jednak mylący, bo to nie było tak jednostronne spotkanie, jak mogłoby się wydawać. Większość gemów rozstrzygała się na przewagi, ale w kluczowych momentach górą była zawodniczka zza naszej wschodniej granicy.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

W ćwierćfinale dojdzie do starcia dwóch byłych liderek rankingu WTA - Wiktorii Azarenki i Karoliny Pliskovej.

Mecz 1/8 finału turnieju w Miami:

(30) Agnieszka Radwańska - Wiktoria Azarenka 2:6, 2:6

RadioZET.pl/KS