Zamknij

WTA Miami: Katastrofa Radwańskiej. Polka kończy udział w turnieju

Krzysztof Sobczak
26.03.2017 07:00
Agnieszka Radwańska
fot. PAP/EPA

Rozstawiona z numerem 5. Agnieszka Radwańska przegrała z Chowatką Mirjaną Lucić-Baroni (26.) 0:6, 3:6, w 3. rundzie turnieju WTA Premier na kortach twardych w Miami (pula nagród 6,9 mln dol.). Tej rywalce uległa też w styczniu w wielkoszlemowym Australian Open.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Chorwatka rozstrzygnęła pierwszą odsłonę na swoja korzyść w ciągu 20 minut, a Polka nawiązała walkę dopiero w dwóch ostatnich gemach. Przy stanie 0:4 Radwańska miała cztery break-pointy, ale nie zdołała wykorzystać żadnego z nich. Wcześniej wygrała zaledwie trzy wymiany.

Zobacz także

W drugim secie obraz gry był już nieco inny. Gemy były dłuższe i bardziej zacięte, a zawodniczki nie potrafiły wygrać przy swoim serwisie aż do stanu 2:2.

Później inicjatywę znów przejęła Lucić-Baroni, która wygrała dwa kolejne gemy - z kilkuminutową przerwą spowodowaną opadami deszczu. Radwańska przełamała rywalkę, doprowadzając do stanu 3:4, ale później nie zdołała wygrać gema przy swoim serwisie - ta sztuka nie udała jej się zresztą ani razu przez całe spotkanie. Chorwatka wykorzystała pierwszą piłkę meczową i awansowała do 1/8 finału. Jej kolejną rywalką będzie Amerykanka Bethanie Mattek-Sands.

Radwańska i Lucić-Baroni zmierzyły się ze sobą po raz czwarty. Dwa pierwsze pojedynki wygrała Radwańska, ale to Chorwatka lepiej zaczęła 2017 rok. Na kortach w Melbourne nie tylko niespodziewanie wyeliminowała Polkę w 2. rundzie, ale sprawiła większą sensację awansując do półfinału. W nim przegrała z późniejszą triumfatorką Amerykanką Sereną Williams.

Radwańska w tym sezonie walczy głównie z kryzysem - przed rozpoczęciem imprezy w Miami, w której na otwarcie miała tzw. wolny los, wygrała tylko trzy z siedmiu spotkań w ostatnich czterech turniejach. Z turniejem na Florydzie ma związane dobre wspomnienia - pięć razy docierała co najmniej do ćwierćfinału, a pięć lat temu wywalczyła tytuł.

Magda Linette odpadła w 1. fazie zmagań, a Urszula Radwańska nie przeszła kwalifikacji.

Wynik meczu 3. rundy:

Mirjana Lucić-Baroni (Chorwacja, 26) - Agnieszka Radwańska (Polska, 5) 6:0, 6:3

RadioZET.pl/PAP/KS