Zamknij

WTA Madryt: Bouchard utarła nosa "oszustce" [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
08.05.2017 23:15
Genie Bouchard
fot. PAP/EPA

"Z oszustką nie przegram" - zdawała się krzyczeć przez całe spotkanie Genie Bouchard. Kanadyjka w drugiej rundzie turnieju WTA w Madrycie pokonała Marię Szarapową i w kolejnym starciu zmierzy się z Angelique Kerber.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mimo że obie zawodniczki zajmują obecnie dość odległe miejsca w rankingu WTA, to ten mecz elektryzował całe tenisowe środowisko. Z dwóch powodów. Po pierwsze, ich lokaty nie oddają ich potencjału, po drugie - znacznie ważniejsze - Kanadyjka, która niegdyś uważała Szarapową za swoją idolkę i starała się ją naśladować, diametralnie zmieniła o niej zdanie po wpadce dopingowej.

Zobacz także

- Ona jest oszustką, a oszuści w żadnym sporcie nie powinni być dopuszczani do gry - wypaliła w wywiadzie telewizyjnym Bouchard. Wszystko miało miejsce w Stuttgarcie, po pierwszym od 15 miesięcy spotkaniu Rosjanki.

Choć "Maszę" i organizatorów, którzy masowo przyznawali jej "dzikie karty", to nikt tak mocno w nią nie uderzył. Teraz Rosjanka i Kanadyjka miały pierwszą okazję, by na korcie wyjaśnić sobie wszelkie spory.

Być może z tego właśnie względu spotkanie stało na znakomitym poziomie i obfitowało w wiele efektownym wymian. Żadna nie odpuszczała, obie biegały do każdej, nawet najbardziej beznadziejnej piłki i walczyły o każdy punkt. Nie bawiły się w kurtuazję, ale starały się udowodnić, że darzą się szczerą nienawiścią. Ogień w oczach miała przede wszystkim Bouchard, która dawno nie rozegrała tak dobrego meczu.

Dobrego i zwycięskiego, bo choć zdarzył jej się słabszy moment w drugim secie, to przez większą część spotkania to ona narzucała swoje warunki bardziej utytułowanej rywalce. Kanadyjka wygrała po blisko trzech godzinach walki 7:5, 2:6, 6:4 i awansowała do trzeciej rundy.

Był to jej pierwszy triumf nad Szarapową w ich piątym starciu. Po piłce meczowej nie było uścisków i wymiany uprzejmości, tylko zimne spojrzenie i uścisk dłoni. To najlepiej oddaje emocje, jakie towarzyszyły temu pojedynkowi.

Kolejną rywalką Bouchard będzie wiceliderka rankingu WTA, Niemka Angelique Kerber.

WTA w Madrycie, druga runda:

Eugenie Bouchard (60. WTA) - Maria Szarapowa (258. WTA) 7:5, 2:6, 6:4

RadioZET.pl/KS