WTA Lugano: Iga Świątek zmiażdżyła Pliskovą. Historyczny finał 17-latki

Krzysztof Sobczak
13.04.2019 13:51
Iga Świątek w finale turnieju w Lugano
fot. AP/EAST NEWS

Iga Świątek (115. WTA) zagra o pierwszy tytuł w karierze w turnieju rangi WTA! W półfinale zawodów w Lugano 17-letnia Polka zmiażdżyła wyżej notowaną Kristynę Pliskovą (101. WTA) 6:0, 6:1. Mecz trwał 54 minuty.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W finale Iga Świątek zmierzy się ze Słowenką Polonę Hercog (89. WTA), która pokonała Francuzkę Fionę Ferro 7:5, 6:4.

W piątek obie zawodniczki stoczył trzysetowe boje, ale to Czeszka miała trudniejszą i dłuższą przeprawę z utytułowaną, choć powracającą dopiero do tenisa po przerwie Swietłaną Kuzniecową. Warszawianka z kolei uporała się z Białorusinką Wierą Łapko

Iga Świątek pokonała Kristynę Pliskovą

W półfinale Pliskova nie miała nic do powiedzenie. Polka natychmiast narzuciła swój styl gry, zagrywała długie piłki pod nogi rywalki i zmuszała ją do biegania, co nie jest najmocniejszą stroną wysokiej Czeszki. Kątowe piłki, za chwilę pod końcową linię, a potem drop shoty - to wszystko irytowało Pliskovą, a jednocześnie budowało przewagę 17-latki z kraju nad Wisłą. Iga bardzo pewnie wygrała 6:0, 6:1 i po raz pierwszy w karierze zagra w finale turnieju rangi WTA.

Świątek - Hercog: Kiedy finał w Lugano?

Finał Iga Świątek - Polona Hercog odbędzie się w niedzielę o godz. 11:30.

Dzięki dobrej postawie w Lugano Iga Świątek wskoczy do czołowej setki rankingu WTA i zapewni sobie udział w wielkoszlemowym French Open.

Półfinały turnieju WTA w Lugano - wyniki:

Iga Świątek - Kristyna Pliskova 6:0, 6:1
Polona Hercog - Fiona Ferro 7:5, 6:4

RadioZET.pl/KS