Zamknij

WTA Kanton: Stojanovic za mocna. Fręch odpadła w 1. rundzie turnieju

17.09.2019 20:13
Magdalena Fręch
fot. Wojciech KUBIK/East News

Magdalena Fręch przegrała w 1. rundzie turnieju WTA w Kantonie z Serbką Niną Stojanovic 5:7 i 6:7 (4:7). Znajdująca się na 197. miejscu w rankingu WTA Polka zakwalifikowała na zawody w Chinach po wygraniu dwóch kolejnych meczów kwalifikacyjnych z Amerykanką Varvarą Lepchenko oraz hinduską Ankitą Rainą.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Magdalena Fręch odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA na kortach twardych w Kantonie (pula nagród 500 tysięcy dolarów). Tenisistka z Łodzi, która do głównej drabinki dostała się z kwalifikacji, przegrała z Serbką Niną Stojanovic 5:7, 6:7 (4-7).

WTA Kanton: Magdalena Fręch przegrała z Niną Stojanovic

Zajmująca 110. miejsce w światowym rankingu Stojanovic jest ostatnio na fali. W minionym tygodniu dotarła do półfinału zawodów WTA rangi Premier w chińskim Zhengzhou (z pulą nagród 1,5 miliona dolarów). Ze względu na ten udany występ nie mogła wziąć udziału w kwalifikacjach w Kantonie. Organizatorzy tego turnieju umieścili ją więc w głównej drabince na zasadzie przewidzianego w regulaminie "specjalnego zwolnienia".

Plasująca się na 197. pozycji na liście WTA Fręch w trzecim gemie dwukrotnie musiała się bronić przed stratą podania, a po chwili sama popisała się "breakiem". Serbka od razu jednak odrobiła stratę, a decydujące o losach partii przełamanie zaliczyła przy stanie 5:5.

W drugiej zawodniczka z Bałkanów prowadziła już 5:2, ale wówczas cztery gemy z rzędu zapisała na swoim koncie łodzianka. W tie-breaku prowadziła 2-0, ale potem do głosu doszła już rywalka.

Był to pierwszy w karierze pojedynek tych tenisistek.

Fręch była jedyną Polką w obsadzie tej imprezy.

Fręch - Stojanovic: Wynik meczu 1. rundy turnieju WTA Kanton

Wynik meczu 1. rundy singla

Nina Stojanovic (Serbia) - Magdalena Fręch (Polska) 7:5, 7:6 (7-4).

RadioZET.pl/PAP/MG